poniedziałek, 22 kwietnia

Apple udostępnił deweloperom piąte wersje beta nadchodzących aktualizacji iOS 17 i iPadOS 17, a oprogramowanie pojawia się dwa tygodnie po wydaniu czwartej wersji beta.

Zarejestrowani deweloperzy mogą zdecydować się na wersje beta, otwierając aplikację Ustawienia, przechodząc do sekcji Uaktualnienia, dotykając opcji „Uaktualnienia beta” i przełączając się na wersję „iOS 17 Developer Beta”. Pamiętajcie, że do pobrania i zainstalowania wersji beta wymagany jest identyfikator Apple ID powiązany z kontem dewelopera.

Najnowsza wersja po raz kolejny wprowadza kolejne drobne zmiany, których jest już coraz mniej ale o najważniejszych możecie przeczytać poniżej.

App Store

W App Store firma Apple nie używa już wielkich liter na przyciskach pobierania. Pobierz, Otwórz, Aktualizuj i inne etykiety przycisków App Store są teraz pisane tradycyjnymi małymi literami zamiast samych wielkich jak było do tej pory

Zablokowane przeglądanie prywatne

Dostępny jest nowy ekran powitalny przeglądarki Safari do przeglądania prywatnego, który umożliwia włączenie zablokowanej funkcji przeglądania prywatnego. Okno wyskakuje, gdy otwiera się prywatne okno przeglądarki po raz pierwszy po zainstalowaniu ‌iOS 17‌ i daje możliwość włączenia tego ustawienia.

Włączenie Blokady Przeglądania Prywatnego blokuje przeglądarkę po opuszczeniu Safari lub zablokowaniu telefonu, a dostęp do prywatnej przeglądarki wymaga wówczas uwierzytelnienia za pomocą Face ID, Touch ID lub kodu dostępu. Funkcja ta była domyślnie włączona we wcześniejszych wersjach beta, ale wygląda na to, że może to być ustawienie, które można włączyć po wydaniu ‌iOS 17‌.

Daj znać w Wiadomościach

Apple poprawił wygląd przykładowego ekranu funkcji Daj znać w Wiadomościach, który jest prezentowany, aby można było zobaczyć różnicę między udostępnianiem ograniczonych danych a udostępnianiem pełnych danych. Ten ekran ustawień pokazuje teraz informacje o poziomie naładowania baterii i czas ostatniego odblokowania iPhone’a czy Apple Watch, które są wysyłane wraz z lokalizacją.

Kondycja psychiczna

Apple nadal udoskonala wygląd funkcji rejestrowania nastroju w aplikacji Zdrowie, a po dotknięciu interfejsu śledzenia nastroju pojawia się nowa grafika. Wprowadzono również drobne poprawki w różnych opcjach graficznych dla niektórych kolorów i symboli używanych do oznaczenia każdego nastroju.

Emocje-iOS17

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx