środa, 24 lipca

Apple udostępnił dziś deweloperom czwartą wersję beta nadchodzących systemów iOS 17.4 i iPadOS 17.4, a aktualizacje pojawią się tydzień po udostępnieniu przez Apple trzeciej wersji beta.

Zarejestrowani deweloperzy mogą przystąpić do wersji beta, otwierając aplikację Ustawienia, przechodząc do sekcji Uaktualnienia, wybierając opcję „Uaktualnienia beta” i przełączając się na wersję beta dla deweloperów iOS 17 lub iPadOS 17. Do pobrania i zainstalowania wersji beta wymagany jest bezpłatny lub płatny identyfikator Apple ID powiązany z kontem dewelopera.

iOS 17.4 wprowadza gruntowne zmiany w sposobie działania App Store i aplikacji w Unii Europejskiej, torując drogę alternatywnym sklepom z aplikacjami, alternatywnym systemom płatności, obsłudze silników przeglądarek innych firm oraz dostępowi NFC dla banków i zewnętrznych dostawców usług płatniczych. Funkcje te są ograniczone do Unii Europejskiej i nie będą dostępne w innych krajach.

Wprowadzono również zmiany w aplikacjach do gier, a wraz z wprowadzeniem iOS 17.4 Apple umożliwi korzystanie z aplikacji do gier w chmurze, takich jak Xbox Cloud Gaming i Nvidia GeForce NOW. Minigry, chatboty i wtyczki mogą teraz korzystać z systemu zakupów w aplikacji.

Z mniejszych zmian, aktualizacja iOS 17.4 wprowadzi nowe emotikony, transkrypcje podcastów w aplikacji Podcasty, obsługę funkcji SharePlay z HomePodem, Stoper w aktywnościach na żywo i wiele więcej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx