wtorek, 23 kwietnia

Wraz z iOS 17.4 Apple ulepszy sposób raportowania stanu baterii użytkownikom iPhone’a 15, ułatwiając im szybkie sprawdzenie stanu baterii.

W sekcji Bateria w aplikacji Ustawienia na liście Kondycja baterii znajduje się teraz odczyt „W normie”, do którego można uzyskać dostęp bez konieczności otwierania poprzedniej sekcji „Stan baterii i ładowanie”.

Jeśli w ‌iPhonie 15 wybierzemy z menu „Kondycja baterii”‌, wyświetli się liczba cykli pracy baterii, data produkcji i pierwszego użycia. Informacje te były wcześniej ukryte w sekcji Ogólne > To urządzenie w aplikacji Ustawienia.

Sekcja Optymalizacja ładowania nadal zapewnia te same ustawienia. Zoptymalizowane ładowanie baterii chroni baterię, ucząc się nawyków użytkowania i ograniczając czas, przez który bateria jest naładowana w 100%. Dostępna jest również opcja ograniczenia ładowania do 80 procent w celu dalszej ochrony żywotności oraz przełącznik umożliwiający całkowite wyłączenie zoptymalizowanego ładowania.

Należy pamiętać, że zmiany te dotyczą tylko iPhone’a 15, iPhone’a 15 Plus, iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max. Ustawienia baterii nie uległy zmianie w starszych modelach iPhone’a.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx