wtorek, 27 lutego

Jak poinformował w weekend Bloomberg, DJ Novotney, jeden z czołowych architektów inżynierii sprzętu w Apple, odchodzi z Apple i przechodzi do firmy Rivian Automotive.

Novotney pracuje w Apple od 25 lat i wywarł ogromny wpływ na rozwój iPoda i iPhone’a na przestrzeni wielu generacji sprzętu. Według źródeł raportu w Apple, pomógł także kierować rozwojem iPada i wprowadzić na rynek Apple Watch.

Novotney był także zaangażowany w „Projekt Tytan”, podjętą przez firmę próbę opracowania autonomicznego pojazdu elektrycznego, która utknęła w martwym punkcie. Ostatnio był dyrektorem wyższego szczebla odpowiedzialnym za rozwój przyszłych urządzeń domowych, ze szczególnym naciskiem na robotykę i sztuczną inteligencję. Mówi się, że Apple pracował nad wysokiej klasy głośnikiem HomePod, który mógłby zawierać iPada podłączonego za pomocą automatycznego ramienia, które śledzi i podąża za użytkownikiem po pomieszczeniu.

Novotney zostanie starszym wiceprezesem ds. oprogramowania pojazdów w firmie Rivian, która produkuje elektryczne SUV-y i pickupy. Z raportu wynika, że dyrektor poinformował kolegów o swoich planach odejścia w miniony piątek.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx