poniedziałek, 15 lipca

iOS 8.1, iOS 8.2

Apple pracuje już na trzema głównymi aktualizacjami do iOS 8, ​​w tym: iOS 8.1, iOS 8.2 i iOS 8.3 informuje 9to5Mac.

Mamy potwierdzenie, że te najważniejsze nowe wersje aktualizacji są już w trakcie rozwoju na podstawie dwóch źródeł. Po pierwsze, deweloperzy testujący sprzęt połączony z systemem iOS podzielili się z nami swoimi analitykami, a dane wskazują, że wszystkie trzy wersje są badane przez pracowników Apple, w lub wokół Cupertino w Kalifornii. Po drugie, i znacznie bardziej obrazowe, nasze własne analityki Google Analytics pokazują, że użytkownicy iOS odwiedzają naszą stronę internetową z urządzeń iOS 8.1, iOS 8.2 i iOS 8.3. IOS 8.1 pojawiał się już nawet na kilka miesięcy przed oficjalnym wydaniem iOS 8.0, a wizyty z systemu 8.2 i 8.3 rozpoczęły się po oficjalnym oddaniu iOS 8 w połowie września.

Te wersje oprogramowania są szczególnie interesujące, ponieważ Apple wydawał do tej pory tylko jedną dużą aktualizację każdej z wersji iOS. IOS 5, iOS 6 i iOS 7 doczekały się wersji iOS 5.1.x, iOS 6.1.x oraz iOS 7.1.x.

Jest także ciekawe, że iOS 8.1, 8.2 i 8.3 są opracowywane jednocześnie. To rodzi pytanie o to, czy Apple planuje kontynuować swój roczny cykl wydawniczy. Uważa się, że być może rozdzielenie nowych wersji oprogramowania od nowych wersji sprzętu zapobiegnie wprowadzaniu błędów w oprogramowaniu. Na przykład, premiera iPhone’a 5 związana była z nie udaną premierą map Apple, a iPhone 6 pojawił się z pełnym błędów iOS 8, bez HealthKit oraz nieudanym updatem iOS 8.0.1.

Inną możliwością jest to, że Apple chce przyspieszyć rozwój iOS i planuje wydać wszystkie trzy aktualizacje przed nowym iOS 9 w przyszłym roku. Jednym z wyjaśnień tylu wersji może być prawdopodobny, 12,9-calowy iPad, który będzie potrzebował lekkiej zmiany interfejsu, a tym samym aktualizacji iOS. Mówi się również, że Apple pracuje nad znacznym ulepszeniem swoich map, iPadem z trybem wielozadaniowości w dzielonych oknach oraz aktualizacją iOS 8 do współpracy z Apple Watch.

9to5Mac sugeruje również, że być może Apple chce zatrzymać się z numeracją na iOS 8 na kilka lat, tak jak zrobili to z kolejnymi edycjami OS X jednakże ta opcja wydaje się najmniej prawdopodobna.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
andrzej
andrzej
9 lat temu

tak tak…. bo iOs 4 wcale nie miał wersji 4.3.x

Arrczi
Arrczi
9 lat temu

Jak by się zatrzymali z numeracją to nie było by to takie złe. Kolejny iOS 9 powinien zostać wprowadzony przy naprawdę całkowicie nowym wcieleniu systemu, który wprowadził by jednocześnie wiele istotnych zmian. Może jakiś rysik i wielozadaniowość?

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx