poniedziałek, 22 kwietnia

Jak zauważa ReutersApple rozstrzygnął pozew o naruszenie patentów związanych z AirPods z producentem audio Koss wnioskiem sądowym złożonym w sobotę. Koss oskarżył Apple o naruszenie patentów technologii słuchawek bezprzewodowych w produktach AirPods i Beats.

Koss twierdzi, że bezprzewodowe słuchawki AirPods i Beats naruszyły kilka patentów związanych z technologią słuchawek bezprzewodowych, których jak twierdzi firma byli pionierami. Kiedy Koss po raz pierwszy złożył pozew w 2020 roku, firma oświadczyła, że Apple był świadomy tych patentów i że spotykał się kilka razy, aby omówić ich wykorzystanie.

Apple ostatecznie zdecydował się nie licencjonować żadnej technologii Koss, co skłoniło Koss do pozwu i zażądania nieokreślonej kwoty odszkodowania za domniemane naruszenie. Po tym, jak Koss wytoczył pozew Apple, Apple złożył pozew i powiedział, że zarzuty są „bezpodstawne”, patenty są nieważne, a sam proces sądowy złamał umowę o poufności z 2017 roku, zgodnie z którą Koss nie wniesie żadnego sporu przeciwko Apple.

Apple i Koss miały dziś stanąć przed sądem, ale obie firmy w sobotę poinformowały, że rozwiązały zarzuty, że Apple naruszył patenty Kossa na bezprzewodowe audio. W rezultacie sprawa została umorzona.

W tej chwili nie ma żadnych szczegółów na temat ugody, ale zgłoszenie wskazuje, że „wszystkie kontrowersyjne sprawy” zostały rozwiązane. Koss pozwał również inne marki słuchawek, w tym Bose i Skullcandy, a te procesy są nadal w toku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mati
Mati
1 rok temu

Szkoda, to gówniane apple powinno zabulić krocie

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx