czwartek, 23 maja

Amazon podnosi ceny subskrypcji Amazon Prime w całej Europie. Podwyżki wyniosą nawet 43% rocznie. Wszystko wskazuje na to, że również Polska nie będzie pominięta.

Klienci Amazona w Wielkiej Brytanii już zostali poinformowani, że roczna cena subskrypcji Prime wzrośnie o 20% z 79 GBP do 95 GBP od 15 września. Klienci we Francji odczują wzrost o 43% z 49 euro do 69,90 euro, podczas gdy abonenci w Niemczech odnotują wzrost o 30%, z 69 euro do 89,90 euro rocznie. We Włoszech cena wzrośnie z 36 euro do 49,90 euro, a w Hiszpanii z 36 euro do 49,90 euro, co oznacza wzrost o 39% w obu krajach.

Zmiany cen zaczną obowiązywać od 15 września dla nowych członków lub tych odnawiających subskrypcje.  Amazon powiedział Reuterowi, że podwyżki cen są wynikiem zwiększonej inflacji i kosztów operacyjnych, a także szybszej dostawy i większej ilości treści do przesyłania strumieniowego w krajach dotkniętych podwyżką.

Na dzień dzisiejszy nie wspomniano nic o Polsce, ale biorąc pod uwagę podwyżki w niemal wszystkich większych krajach europejskich nie spodziewałbym się, że ominą Polskę. Obecnie oferta Amazona jest bardzo atrakcyjna. Przypomnijmy, że od momentu wejścia do Polski w październiku ubiegłego roku, roczny abonament wynosi zaledwie 49 zł. Za tę cenę otrzymujemy zarówno dostęp do specjalnych promocji i darmowej dostawy w Amazon, jak i dostęp do serwisów Amazon Prime Video  oraz Prime Gaming. Warto skorzystać, póki jeszcze można po tak okazyjnej cenie.

W kwietniu Amazon odnotował pierwszą stratę kwartalną od siedmiu lat. Firma powołała się na przeszkody, w tym wyższe płace, rosnące koszty gazu i utratę udziałów w Rivian Automotive.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx