sobota, 23 września

Jak informuje Business Korea, ekspert od chipów, który przez dziewięć lat pracował dla Apple opuścił firmę, aby dołączyć do konkurencyjnego Samsunga.

Według raportu, Kim Woo-Pyeong pracował dla Apple od 2014 roku po tym, jak w poprzednich latach pracował dla Texas Instruments i Qualcomm. Raport jest niejasny na temat obowiązków Kima w Apple, mówi tylko, że był ekspertem od półprzewodników.

Apple używa w swoich urządzeniach szerokiej gamy chipów, od ultraszerokopasmowej technologii chipowej po procesory, które zasilają wszystkie jego urządzenia, oraz niestandardowego modemu 5G, nad którym Apple podobno pracuje.

W Samsungu Kim będzie dyrektorem firmy ds. nowego centrum rozwiązań opakowaniowych. W ciągu ostatnich kilku lat Samsung zwiększył swoje zaangażowanie w dziedzinie półprzewodników w obliczu zwiększonej konkurencji ze strony TSMC, Apple i innych. Samsung ogłosił w zeszłym miesiącu, że rozpoczął produkcję chipów 3 nm wykorzystujących nową architekturę tranzystorową.

Konkurencja między Apple i Samsungiem pozostaje zacięta, a obie firmy nadal konkurują o klientów smartfonami, smartwatchami i akcesoriami takimi jak AirPods i Galaxy Buds. Business Korea nazywa ostatnie przejęcie pracownika „dość niezwykłym”, biorąc pod uwagę kooperacyjną, ale konkurencyjną relację między tymi dwiema firmami. Pomimo rywalizacji Samsung i Apple współpracują ze sobą, przede wszystkim w zakresie wyświetlaczy OLED.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx