niedziela, 5 lutego

Jak informuje The Indian Economic Timeschcąc zmniejszyć swoją zależność od Chin jako bazy do montażu swoich urządzeń, Apple planuje przenieść produkcję smartfonów wartości do 40 miliardów dolarów do Indii i robić to za pośrednictwem producentów kontraktowych Wistron i Foxconn.

Wysoki urzędnik państwowy powiedział serwisowi, że decyzja jest powiązana z indyjskim programem motywacyjnym związanym z produkcją (PLI), który został wprowadzony w celu pobudzenia lokalnej produkcji produktów elektrycznych, zwłaszcza smartfonów.

Aby skorzystać z programu PLI, firma musi produkować telefony komórkowe o wartości co najmniej 10 miliardów dolarów w sposób stopniowy między 2020 a 2025 rokiem i osiągać cel co roku.

Obecnie Apple sprzedaje w Indiach telefony za 1,5 miliarda dolarów, ale tylko poniżej 0,5 miliarda dolarów jest produkowanych lokalnie. Dla porównania, w latach 2018-2019 Apple wyprodukował w Chinach produkty warte 220 miliardów dolarów.

Według ET urzędnicy państwowi analizują obawy Apple związane z systemem PLI w tym sposób, w jaki ocenia on wartość maszyn i urządzeń już używanych w Chinach oraz zakres informacji biznesowych wymaganych w ramach tego programu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx