sobota, 20 kwietnia

Dwuportowy zasilacz Apple wydaje się coraz bardziej prawdopodobny. ChargerLAB udostępnił rzekome zdjęcia niewypuszczonego na rynek zasilacza 35 W firmy Apple z dwoma portami USB-C, dając pierwsze spojrzenie na potencjalny wygląd tego akcesorium.

Zdjęcia sugerują, że ładowarka będzie miała kompaktową konstrukcję ze znajdującymi się obok siebie portami USB-C, składanymi bolcami choć prawdopodobnie tylko w wersji amerykańskiej i okrągłymi wcięciami, które zapewnią dodatkową przyczepność do wyjmowania ładowarki z gniazdka elektrycznego. 35 W byłoby odpowiednie do ładowania szerokiej gamy urządzeń Apple, takich jak iPhone’y, iPady, najnowszy MacBook Air i HomePod mini.

Odniesienie do zasilacza zostało po raz pierwszy odkryte w zeszłym tygodniu w dokumencie, który na krótko pojawił się na stronie internetowej Apple.

Na początku marca analityk Ming-Chi Kuo napisał na Twitterze, że Apple pracuje nad zasilaczem o mocy 30 W z nowym wyglądem. W kolejnym tweecie Kuo zasugerował, że 35-watowy zasilacz może być właśnie tym  do którego nawiązywał. Kuo powiedział, że ładowarka „zbliża się do masowej produkcji” i zostanie wydana w 2022 roku.

Kuo powiedział, że ładowarka będzie wykorzystywać technologię azotku galu (GaN), dzięki czemu będzie mniejsza, lżejsza i bardziej energooszczędna niż ładowarki na bazie krzemu. Apple wypuścił swoją pierwszą ładowarkę GaN w zeszłym roku w postaci zasilacza USB-C o mocy 140 W do 16-calowego MacBooka Pro, a marki zewnętrzne, takie jak Anker i Belkin już od jakiegoś czasu oferują ładowarki w technologii GaN.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx