poniedziałek, 26 lutego

Apple zarejestrował w Nowej Zelandii znak towarowy „xrOS”, ujawniając po raz pierwszy pośrednio zarówno nazwę systemu operacyjnego dla swojego nadchodzącego zestawu AR/VR jak i oficjalną czcionkę i styl, który mu towarzyszą.

Zauważony przez Parkera Ortolaniego znak towarowy ‌xrOS‌ zarejestrowany w nowozelandzkim Urzędzie Własności Intelektualnej pokazuje, że Apple będzie używać kroju pisma San Francisco w marketingu ‌xrOS‌, tak jak ma to miejsce w przypadku macOS, iOS, watchOS i tvOS.

„‌xrOS‌” ma oznaczać „rzeczywistość rozszerzoną”. Rzeczywistość rozszerzona reprezentuje zarówno funkcje rzeczywistości rozszerzonej, jak i wirtualnej, które będą obsługiwane przez zestaw Apple. Nazwa została już potwierdzona przez wewnętrzne źródła Apple w zeszłym roku za pośrednictwem Bloomberga, a Apple również blokuje znak towarowy ‌xrOS‌ w kilku krajach za pośrednictwem ukrytej firmy fasadowej.

Apple wewnętrznie nazywał oprogramowanie zestawu „Reality OS” lub „rOS” gdy był on w fazie rozwoju, ale w związku ze zbliżającą się premierą ostatecznie zdecydował się zaktualizować nazwę publiczną do bardziej ogólnej nazwy „‌xrOS‌”.

‌xrOS‌ będzie miał interfejs podobny do iOS, który od razu wyda się znajomy użytkownikom Apple, ponieważ będzie przypominał wyglądem iPhone’a i iPada. Pojawi się ekran główny z ikonami aplikacji, które można zmienić, a także konfigurowalne widżety.

Zestaw AR/VR będzie posiadał nowe wersje istniejących aplikacji, takich jak Mapy i Wiadomości, które zostały przeprojektowane pod kątem obsługi AR/VR. Apple tworzy również zestaw do tworzenia oprogramowania, dzięki któremu inne firmy będą mogły tworzyć aplikacje dla zestawu.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje publicznie swój pierwszy zestaw AR/VR podczas konferencji WWDC, której główna konferencja otwarcia odbędzie się w poniedziałek, 5 czerwca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx