niedziela, 3 marca

Microsoft ogłosił dziś, że zakończył wdrażanie obsługi iPhone’a w aplikacji Phone Link w systemie Windows 11.

Dzięki aplikacji „Łącze z telefonem” dla systemu Windows 11 i aplikacji „Link to Windows” dla systemu iOS użytkownicy iPhone’a mogą wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne, wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe oraz wyświetlać powiadomienia bezpośrednio na swoim komputerze. Oznacza to, że system Windows 11 może obsługiwać iMessage, chociaż istnieje w tym kilka ograniczeń jak choćby brak obsługi czatów grupowych, zdjęć, filmów i historii rozmów poza bieżącą sesją czatu.

W aplikacji „Łącze z teflonem” wszystkie wiadomości są wyświetlane jako szare bąbelki , co oznacza, że na komputerze PC nie będzie można rozróżnić wiadomości iMessages i SMS. Ponadto wiadomości są dostarczane do komputera tylko wtedy, gdy iPhone jest podłączony przez Bluetooth. Microsoft twierdzi, że iPhone musi mieć system iOS 14 lub nowszy, a funkcja ta nie jest dostępna z iPadem ani komputerem Mac.

Choć nie jest to rozwiązanie idealne, a raczej próba obejścia braku prawdziwej obsługi iMessage w systemie Windows, to jednak jest ono lepsze niż nic dla użytkowników iPhone’a posiadających komputer PC.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx