sobota, 22 czerwca

Według Bloomberga, Apple zdecydował się nazwać „xrOS” oprogramowanie, które będzie działać na nadchodzącym zestawie AR/VR. Wcześniej pojawiały się doniesienia o możliwej nazwie „RealityOS” lub „rOS”.

Zmiana nazwy następuje w momencie, gdy Apple prawdopodobnie zaczyna się już przygotowywać do premiery swojego zestawu, która spodziewana jest w 2023 roku. Zestaw AR/VR będzie miał własny system operacyjny, podobnie jak Apple TV i Apple Watch oraz dedykowany App Store.

„XR” ma oznaczać rozszerzoną rzeczywistość, która odnosi się zarówno do rzeczywistości rozszerzonej, jak i wirtualnej. Plotki wskazują, że zestaw, nad którym pracuje Apple, będzie „rzeczywistością mieszaną”, podobnie jak Microsoft HoloLens, obsługujący zarówno rozszerzoną jak i wirtualną rzeczywistość. Rzeczywistość rozszerzona rozszerza to, co użytkownik widzi w świecie rzeczywistym, podczas gdy rzeczywistość wirtualna jest doświadczeniem całkowicie cyfrowym.

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, zestaw AR/VR będzie miał nowe wersje istniejących aplikacji, takich jak Mapy i Wiadomości, które zostały przeprojektowane pod kątem urządzenia. Apple pracuje również nad oprogramowaniem do tworzenia aplikacji do swojego zestawu dla firm zewnętrznych.

Apple w procesie opracowywania systemu nazywał go jako „rOS”, ale Bloomberg sugeruje, że xrOS to mniej ogólna nazwa, która pozwoli zestawowi bardziej się wyróżnić.

Oprócz potwierdzenia zmiany nazwy, Bloomberg odkrył również, że firma fasadowa o nazwie Deep Dive LLC rejestruje nazwę xrOS w kilku krajach. Za zgłoszeniami tymi potencjalnie może stać właśnie Apple. Apple często korzysta z firm fasadowych, aby potajemnie rejestrować znaki towarowe dla nadchodzących produktów.

Nadal nie ma solidnych oznak, kiedy zestaw słuchawkowy może zostać wprowadzony an rynek, ale oczekuje się, że zostanie zaprezentowany w pierwszej połowie roku, być może na WWDC lub nawet wcześniej, aby dać programistom czas na stworzenie aplikacji dla urządzenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx