czwartek, 28 września

Apple zmniejszył podobno produkcję iPhone’a 12 mini o dwa miliony sztuk, aby zwiększyć moc produkcyjną iPhone’a 12 Pro wynika z najnowszej noty inwestycyjnej Morgan Stanley, którą zobaczył PED30.

Uważa się, że Apple dokonał zmiany w pierwszym kwartale 2021 roku, starając się przeciwdziałać ciągłym długim czasem realizacji bardziej popularnego iPhone’a 12 Pro.

Czas realizacji ‌ iPhone’a 12 Pro‌ pozostaje znacznie dłuższy niż jakiegokolwiek modelu wprowadzonego na rynek w ciągu ostatnich 4 lat i wynosi 10 dni. Czas realizacji zmniejszył się z 22 dni około 2 tygodnie temu, gdy Apple przyspieszył produkcję iPhone’a 12, co zasygnalizował nasz zespół łańcucha dostaw iPhone’a, kierowany przez Sharon Shih, ostatnio zwiększając liczbę wersji ‌iPhone 12 Pro‌ w marcu o 2 mln sztuk (co zrównoważyło redukcję liczby kompilacji o 2 mln w przypadku iPhone’a 12 mini‌).

Raport potwierdza wcześniejszą analizę, że iPhone 12 mini ucierpiał z powodu słabej sprzedaży, osiągając zaledwie sześć procent całkowitej sprzedaży iPhone’a 12 w okresie premiery.

W raporcie podkreślono również, że modele inne niż ‌iPhone 12‌ Pro radzą sobie lepiej w Chinach niż w Stanach Zjednoczonych. Uważa się, że w Chinach iPhone 12 zyskał 20,3 procent udziału w rynku, co stanowi nowy rekord od 18 miesięcy. Mówi się również, że urządzenie osiągnęło największą bazę instalacji spośród wszystkich iPhone’ów wprowadzonych na rynek w Chinach w ciągu ostatnich czterech lat, przez pierwszy pełny miesiąc po premierze.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx