poniedziałek, 11 grudnia

Jako część nowego komputera Mac Pro zaprezentowanego na WWDC, Apple ogłosił nowy, 32-calowy wyświetlacz 6K Retina z zaawansowanymi możliwościami wyświetlania HDR.

Nowy monitor LCD o nazwie Pro Display XDR ma wyświetlacz o rozdzielczości 6016 x 3384 i 20 milionów pikseli. Wykorzystuje system bezpośredniego podświetlenia z dużą liczbą diod LED, zdolnych do wyprodukowania 1000 nitów jasności pełnoekranowej i 1600 szczytów jasności.

Jest o ponad 40 procent większy niż wyświetlacz Apple iMac 5K i oferuje użytkownikom szeroki zakres kolorów P3, 10 bitów i kilka trybów odniesienia. Nowy ekran ma współczynnik kontrastu 1 000 000: 1 i może w nieskończoność utrzymać 1000 nitów jasności na pełnym ekranie.

Pro Display wyposażony jest w Thunderbolt 3, który umożliwia uruchamianie dwóch monitorów z jednego źródła zasilania i podłączenie do czterech monitorów w celu uzyskania większej powierzchni ekranu.

Nowe monitory w cenie od 4 999 dolarów w Stanach Zjednocznonych mają powłokę antyrefleksyjną jednak  dostępna jest również opcja matowa. Stojak Pro, sprzedawany osobno za 999 dolarów, zapewnia regulację nachylenia i wysokości, co pozwala wyświetlaczowi Pro XDR obracać się w trybie pionowym. Jako dodatkowe akcesorium dostępny będzie również adapter mocowania VESA Mount w cenie 199 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx