piątek, 24 maja

Apple ogłosił dziś zupełnie nowy Apple Watch Ultra drugiej generacji, wyposażony w nowy czip S9, ultraszerokopasmowy czip drugiej generacji i najjaśniejszy jak dotąd wyświetlacz zegarka.

‌Apple Watch Ultra‌ 2 ma jaśniejszy wyświetlacz o mocy 3000 nitów, czyli najjaśniejszy ze wszystkich wyświetlaczy Apple Watch.

Apple Watch Ultra jest wyposażony w czip S9, który ma o 60% więcej tranzystorów i jest o 30% szybszy niż chip S8 zastosowany w oryginalnym Apple Watch Ultra. Według Apple czip S9 wyposażony jest również w nowy, 4-rdzeniowy system Neural Engine, który nawet dwukrotnie szybciej przetwarza zadania oparte na samouczeniu maszyn.

W modelu Ultra zastosowano nowy układ ultraszerokopasmowy drugiej generacji, który ułatwia korzystanie z Apple Watch Ultra w celu znalezienia iPhone’a, a także obsługuje funkcję precyzyjnego znajdowania.

Apple Watch Ultra 2 ma także nowy gest identyczny do tego w Apple Watch 9 czyli dwukrotne stuknięcie, który pozwala na jego obsługę bez dotykania wyświetlacza. Dwukrotne stuknięcie umożliwia dotknięcie palcem wskazującym i kciukiem, aby np. odebrać połączenie, zakończyć połączenie, przełożyć alarm, włączyć lub wstrzymać muzykę i nie tylko. Funkcja dwukrotnego stuknięcia będzie dostępna w przyszłym miesiącu.

W zegarku pojawiła się nowa tarcza Modular Ultra, która w pełni wykorzystuje potencjał ogromnego wyświetlacza, prezentując na jego zewnętrznych krawędziach dane w czasie rzeczywistym, np. upływ czasu w sekundach, wysokość nad poziomem morza lub głębokość. Na tej cyfrowej tarczy zegarkowej można umieścić najwięcej komplikacji dostosowanych do różnych sportów, wypraw plenerowych czy aktywności w wodzie lub oceanie.

Tryb nocny korzysta teraz z czujnika światła otoczenia, by automatycznie aktywować się w ciemności. Niestety nie potwierdziły się plotki o nowym kolorze zegarka i nadal jest on dostępny w jednym, tytanowym kolorze.

Ceny Apple Watch Ultra 2 zaczynają się od 4499 złotych czyli o 300 złotych mniej od poprzedniego modelu. Przedsprzedaż zegarka rozpoczyna się już dziś, a jego oficjalna sprzedaż rozpocznie się 22 września.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx