czwartek, 30 marca

MacOS Sierra

Apple wykorzystał dzisiejszą konferencję otwierającą WWDC 2016 aby zaprezentować nowy system dla swoich komputerów MacOS Sierra, który będzie następcą systemu OS X 10.11 El Capitan obiecując wspólny schowek zakładek stron www pomiędzy urządzeniami, kopiowanie i wklejanie między urządzeniami, integrację Siri i więcej.

Informacja o zmianie nazewnictwa oznacza również, że Apple ma teraz spójną strukturę nazewnictwa we wszystkich swoich platformach programowych: iOS, MacOS, tvOS i watchOS.

264984-1280

Oprócz wprowadzenia Siri na komputery Mac, Apple skupił się na kilku nowych funkcjach ciągłości dostępnych od MacOS Sierra, a jedną z nich jest możliwość dostępu do plików na komputerze z folderu Dokumenty na dowolnym urządzeniu Mac, iOS, a nawet PC.

Sierra pozwoli użytkownikom na dostęp do tych plików na iPhone’ie i iPadzie za pośrednictwem aplikacji iCloud Drive przez icloud.com lub przy użyciu aplikacji iCloud dla Windows. Jeśli użytkownik zaloguje się do drugiego Maca, jego pliki będą automatycznie dostępne na komputerze w folderze Dokumenty, dokładnie tam, gdzie zostały one zapisane.

264981-1280

Kolejną cechą ciągłości, która pojawi się w MacOS jest „Uniwersalny Schowek”, który zwiększy możliwość tradycyjnej funkcji kopiowania i wklejania, umożliwiając użytkownikom automatyczne kopiowanie tekstu, zdjęć i innych informacji z iPhone’a lub iPada i wklejania ich na komputerze Mac.

Ponadto, nowa funkcja bezpieczeństwa w MacOS Sierra o nazwie „Auto Unlock” umożliwia użytkownikom Apple Watch uzyskanie dostępu do ich zablokowanego komputera Mac po prostu poprzez przebywanie w jego sąsiedztwie, przy czym stanie się on automatycznie zalogowany do komputera.

264969-1280

Apple rozszerzył również funkcje zakładek w Safari dla wszystkich aplikacji, które obsługują wiele okien, łącznie z Mapami, Pocztą, Pages, Numbers, Keynote oraz TextEdit, jak również kompatybilnymi aplikacjami firm trzecich.

Sierra wniesie również funkcję Picture-in-Picture, którą można znaleźć w iOS 9.3, dzięki czemu możliwe będzie przeniesienie wideo z Safari lub iTunes do okna na komputerze podczas pracy nad czymś innym. Okno wideo będzie skalowalne, można będzie je przenieść i przypiąć do rogu ekranu.

Dodatkowe funkcje, które pojawią się w MacOS Sierra obejmują:
– Optimized Storage, które zwalnia miejsce na komputerze Mac poprzez przechowywanie w całości rzadko używanych rzeczy w iCloud;
– udoskonalona aplikacja Wiadomości, która będzie bogatsza i zgodna ze wszystkimi nowymi funkcjami wyłączonymi do iOS 10;
– nowe, inteligentne Wspomnienia w aplikacji Zdjęcia, które automatycznie łączą wybrane zbiory zdjęć po specjalnych okazjach z wykorzystaniem ludzi, obiektów i lokalizacji;
– uaktualniona wersja Apple Music w iTunes, która prawdopodobnie odzwierciedli zmiany w tej aplikacji w iOS 10.

Mac OS Sierra jest dostępny dla programistów już dziś. Publiczna beta zostanie wypuszczona w lipcu, a wersja ostateczna zostanie udostępniona na jesieni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
djel.
djel.
6 lat temu

ciekawe czy też będą występować takie problemy z wifi jak dotychczas …

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx