środa, 29 marca

iOS 10

Podczas dzisiejszej konferencji otwierającej WWDC Apple zaprezentował iOS 10, najnowszą wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego, który pojawi się jesienią. Lista nowych funkcji dla iOS 10 jest obszerna i skupia się na modernizacji określonych aplikacji (takich jak Wiadomości, Zdjęcia oraz Apple Music), wprowadzając nowe elementy interfejsu użytkownika i zwiększając prywatność użytkownika.

Jedną z bardziej znaczących zmian w iOS 10 to aplikacja Wiadomości. Apple ma nadzieję, że mnóstwo nowych funkcji w która zostanie ona zaopatrzona w iOS 10 przyniesie bardziej „osobisty i wyrazisty” sposób komunikowania się z przyjaciółmi i rodziną. A to wszystko za sprawą nowych animowanych dymków w wiadomościach tekstowych, animacji tekstowych, niewidzialnego atramentu, rozszerzonej ilości emotikonom i odręcznych notatek.

264946-1920

Na ekranie blokady i ekranie głównym będziemy mieli teraz do dyspozycji z o wiele bogatszym systemem powiadomień, który pozwoli użytkownikom uzyskać więcej informacji z różnych aplikacji bez odblokowania ich iPhone’a. Aktualizacja wprowadzi również funkcję „Clear All”, która za pomocą 3D Touch pozwoli na łatwe wyczyszczenie wszystkich powiadomień. Otrzymamy również nowy sposób dostępu do aparatu i widgetów na iPhone’ie, poprzez przesunięcie w prawo lub lewo na ekranie blokady.

264916

Wszystko to będzie jeszcze łatwiejsze dzięki nowemu sposobowi wybudzania iPhone’a podobnego do tego z Apple Watch. Telefon zostanie wybudzony poprzez podniesienie do poziomu oczu. Teraz użytkownicy iPhone’a 6S i iPhone’a 6S Plus będą również mogli korzystać z głębszej integracji 3D Touch z nowymi, bogatszymi powiadomieniami, które pozwolą na to, że interakcję z aplikacjami będą „jeszcze łatwiejsze.”

264922-1280

Aplikacja Telefon będzie teraz pozwalała na integrację z zewnętrznymi komunikatorami połączeń VoIP, identyfikacja rozmówcy będzie rozszerzona o alerty o spamie i nowe funkcje transkrypcji poczty głosowej, która przekłada każdą nagraną wiadomość w łatwą do odczytania wiadomość. Notatki otrzymają możliwość kolaboracji między użytkownikami, a Live Photos będą mogły w iOS 10 przejść przez proces edycji.

264913-1280

Drugi etap nowych funkcji iOS 10 skupia się na dodawaniu nowych funkcji do znanych już aplikacji Apple. Pierwsza z nich to nowa zakładka „Wspomnienia” w aplikacji Zdjęcia, która w inteligentny sposób wyciąga konkretne zdjęcia – dzięki rozpoznawaniu twarzy i geo filtrów – dynamicznie grupując je w rodzinne wakacje i specjalne wspomnienia. Aplikacja będzie teraz także tworzyć pokazy slajdów ze zdjęć i filmów, które użytkownicy wybiorą w obrębie każdego albumu, bez konieczności korzystania z oprogramowania do edycji.

https://www.youtube.com/watch?v=PERPpFWHnDM

Aplikacja Mapy otrzyma szereg nowych funkcji, poniekąd znanych z aplikacji Google Maps czyli m.in. informacje o nasileniu ruchu. Będzie się ona również „uczyć się” najczęściej wykorzystywanych przez użytkownika tras, aby w przyszłości proponować dojazd znanymi drogami.

264934

Zmianie ulegnie też aplikacja Apple Music, która oprócz dotychczasowych funkcjonalności pokazywać będzie teksty odsłuchiwanych utworów. Zmieni się także jej wygląd oraz pojawią się nowe zakładki, które mają dać użytkownikowi łatwiejszy dostęp do swojej ulubionej muzyki.

264943-1280

Deweloperzy otrzymają testową wersję iOS 10 już dziś, a publiczna wersja beta będzie dostępna dla użytkowników iOS w lipcu. iOS 10 będzie dostępny publicznie na jesieni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx