czwartek, 7 grudnia

Siri

Po wciąż powracających plotkach o tym, że Apple kontynuuje swoje prace nad prawdopodobnym zegarkiem iWatch, dzisiejszy raport TechCrunch dodaje, że firma kładzie znaczący nacisk na rozszerzenie możliwości Siri do współpracy z aplikacjami firm trzecich.

W związku z ograniczeniami obsługi iWatch wynikającymi na pewno z wielkości urządzenia, funkcje głosowe Siri mogą być jednym z najlepszych narzędzi Apple do wykorzystania jego obsługi, a to oznacza zwiększenie możliwości Siri.

Raport wskazuje, że obecna wersja Siri nie może robić takich rzeczy jak wypożyczanie samochodu czy rezerwacji w hotelu lub wysłania wiadomości z aplikacji innej niż wbudowana. Ulepszenia Siri potencjalnie umożliwią wykonywanie tych rzeczy, a jej integracja z aplikacjami firm trzecich nie wymaga porozumienia handlowego jeden-do-jednego pomiędzy Apple i firmą zewnętrzną.

Raport twierdzi również, że Apple pracuje nad technologią, która dynamicznie zmieniałaby zawartość wyświetlaną na ekranie przyrządu, oferując na przykład systemem automatycznie wyświetlanej aplikacji sportowej, gdy użytkownik zaczyna jogging. Technologia ta w oczywisty sposób byłaby użyteczna dla urządzenia takiego jak iWatch o bardzo ograniczonej wielkości wyświetlacza i możliwościach jego obsługi.

Apple podobno już od kilku lat pracuje nad projektem inteligentnego zegarka, a firma ponoć kładzie silny nacisk na funkcje biometryczne m.in. śledzenie danych związanych ze zdrowiem w ekosystemie iOS.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx