środa, 17 lipca

13-inch MacBook Pro bez Retiny

Apple zakończy produkcję 13-calowych MacBook’ów Pro bez Retiny jeszcze w tym roku na rzecz cieńszych notebooków Retina, wynika z nowego raportu DigiTimes. 13-calowy MacBook Pro bez wyświetlacza Retina, który został po raz ostatni zaktualizowany w czerwcu 2012 roku, pozostał jako jedyny dostępny model MacBook’a Pro bez ekranu o wysokiej rozdzielczości, po wycofaniu 15-calowej wersji bez Retiny w zeszłym roku.

MacBook Pro

Już od jakiegoś czasu oczekiwano, że Apple zakończy produkcję swoich standardowych MacBook’ów na korzyść linii Retina. Po ogłoszeniu przez Apple i wypuszczeniu zaktualizowanych MacBook’ów Pro Retina w październiku ubiegłego roku, firma obniżyła cenę podstawowej wersji 13-calowego modelu Retina do 5 799 złotych – co jest tylko 600 złotych więcej niż wersja bez Retiny.

Oczekuje się, że firma zaktualizuje swoje 13-calowe i 15-calowe MacBook’i Pro Retina w przyszłości o najnowsze procesory Intela Broadwell, jednak dokładny termin tych aktualizacji pozostaje niepewny i różni się dla obu modeli. Chociaż procesory do 13-calowego MacBooka Pro Retina nie pojawią się zapewne aż do pierwszego kwartału 2015 roku, to oczekuje się, że chipy do modeli 15-calowych mogą zostać wydane jeszcze w 2014 roku. Plotki sugerują również, że Apple pracuje nad 12-calowym notebookiem Retina z premierą w połowie tego roku.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx