wtorek, 3 października

A8 Procesor

Nowy partner Apple w zakresie procesorów mobilnych firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) rozpoczęła podobno produkcję chipa A8 nowej generacji przeznaczonego dla iPhone’a 6 jeszcze w tym roku. Tak przynajmniej wynika z raportu tajwańskiego Commercial Times.

Raport twierdzi, że nowy, 20-nanometrowy A8 będzie czterordzeniowym procesorem 64-bitowym posiadającym czterordzeniową grafikę. Wcześniejsze rozpoczęcie jego produkcji w porównaniu do poprzednich lat, ma dać Apple komfort elastycznego ustalenia premiery i rozpoczęcia sprzedaży nowego iPhone’a w trzecim kwartale tego roku.

Chociaż do tej pory to Samsung był wyłącznym partnerem Apple w produkcji chipów z serii A, od dawna mówiło się, że próbuje on przejść na zamówienia od TSMC. Po latach plotek, Apple i TSMC ponoć zawarli umowę w połowie 2013 roku rozpoczynając produkcję chipów na początku 2014 roku. Mówiło się, że TSMC i Samsung będą dzielić się początkowym obciążeniem produkcyjnym nowych procesorów A8, ale dziś mówi się już, że Samsung został odrzucony z powodu niskiej wydajności.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx