czwartek, 25 lipca

Zgodnie z wewnętrzną dokumentacją uzyskaną przez The Guardian, Apple pracuje nad nową funkcją Siri, która zostanie wydana w iOS 15 jesienią 2021 roku i pozwoli użytkownikom na bezpośrednią rozmowę na temat problemów zdrowotnych.

Raport nie zawiera żadnych dalszych szczegółów na temat tej funkcji, ale prawdopodobnie Siri będzie w stanie odpowiedzieć na pytania dotyczące zdrowia fizycznego i psychicznego. Tim Cook, dyrektor generalny firmy Apple, wielokrotnie powtarzał, że inicjatywy Apple dotyczące zdrowia będą „największym wkładem firmy w rozwój ludzkości”.

Apple zwiększył swoją obecność w przestrzeni zdrowia i fitness w ciągu ostatnich kilku lat. Na przykład w 2018 roku uruchomił aplikację EKG dla zegarka Apple Watch wykrywającą objawy migotania przedsionków, które mogą prowadzić do potencjalnie zagrażających życiu powikłań, takich jak udar i zatrzymanie akcji serca.

Również w 2018 roku Apple wprowadził dokumentację medyczną, która umożliwia pacjentom przeglądanie dokumentacji medycznej z wielu szpitali i klinik bezpośrednio w aplikacji Zdrowie na iPhonie, w tym alergii, objawów czynności życiowych, chorób, szczepień, wyników badań laboratoryjnych, leków, procedur i innych informacji.

Wewnętrzna dokumentacja Apple, którą uzyskał The Guardian od byłej osoby pracującej dla Siri, ujawnia również wysiłki firmy w celu zapewnienia, że Siri reaguje jak najbardziej neutralnie na delikatne tematy, takie jak feminizm. W oświadczeniu, Apple powiedział, że celem Siri jest „rzeczowe udzielanie odpowiedzi, a nie opiniowanie”:

Siri to cyfrowy asystent zaprojektowany, aby pomóc użytkownikom w wykonywaniu zadań. Zespół ciężko pracuje, aby upewnić się, że odpowiedzi Siri są odpowiednie dla wszystkich klientów. Nasze podejście polega na oparciu się na faktach zawierających odpowiedzi, a nie na opiniach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx