niedziela, 19 maja

Po wprowadzeniu na rynek modeli iPhone 13, Graham Townsend – wiceprezes Apple ds. inżynierii sprzętowej aparatów i Jon McCormack – wiceprezes ds. inżynierii oprogramowania do aparatów  rozmawiali z brytyjskim GQ na temat aparatów iPhone.

Townsend ujawnił, że Apple zaczyna planować przyszłe systemy aparatów iPhone’a około trzy lata przed ich publicznym wprowadzeniem co sugeruje, że firma rozpoczęła opracowywanie systemów aparatów w modelach iPhone’a 13 już w 2018 roku.

Wszystkie cztery modele iPhone’a 13 są wyposażone w nowy tryb filmowy, który pozwala użytkownikom nagrywać wideo z małą głębią ostrości i automatyczną zmianą ostrości między obiektami, a McCormack zastanawiał się nad wyzwaniami związanymi z rozwojem tej funkcji.

„To był długi proces z wieloma krętymi drogami, ale jak w przypadku większości ważnych rzeczy, zajmuje to trochę czasu” – mówi McCormack. „Nie patrzymy tylko na głębię każdej pojedynczej klatki, ale jest też coś, co nazywa się stabilnością czasową: gdy poruszamy się między klatkami z poruszającymi się ludźmi, jak możemy upewnić się, że nie skończymy z dziwnymi krawędziami lub czymś podobnym?”

Wywiad omawia odpowiedzialność Apple za środowisko i podkreśla, jak daleko zaszedł aparat iPhone’a na przestrzeni lat.

„Nie walczymy o niemożliwe, ale walczymy o to, aby kamera co roku osiągała najlepsze wyniki” – mówi Townsend. „W ciągu ostatnich dziesięciu lat widzimy dramatyczną poprawę, ale to nie koniec”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx