wtorek, 23 kwietnia

DisplayMate przyznał dziś iPhone’owi 13 Pro Max nagrodę „Best Smartphone Display Award”. Urządzenie uzyskało najwyższą w historii firmy ocenę wydajności wyświetlacza A+ i ustanowiło lub wyrównało dwanaście rekordów wydajności wyświetlacza smartfonów.

Modele iPhone’a 13 Pro są wyposażone w nowy wyświetlacz Super Retina XDR z technologią ProMotion, która jest funkcją Apple zapewniającą zmienną częstotliwość odświeżania od 10 Hz do 120 Hz. Technologia ta pozwala na odświeżanie wyświetlacza od 10 razy na sekundę przy oszczędzaniu energii do ultrapłynnego 120 razy na sekundę, w zależności od rodzaju treści wyświetlanych na ekranie.

Według dogłębnej analizy DisplayMate jednym z rekordów, jakie ustanowił iPhone 13 Pro Max, była najwyższa jasność na pełnym ekranie smartfonów z wyświetlaczami OLED. Apple twierdzi, że iPhone 13 Pro Max ma maksymalną jasność 1000 nitów dla typowych treści i 1200 nitów dla treści HDR. Dla porównania, iPhone 12 Pro Max ma maksymalną jasność 800 nitów dla typowych treści i 1200 nitów dla treści HDR.

Inne rekordy ustanowione lub wyrównane przez iPhone’a 13 Pro Max to najwyższa bezwzględna dokładność kolorów, najwyższy współczynnik kontrastu, najniższy współczynnik odbicia ekranu i wiele innych.

Samsung jest wyłącznym dostawcą paneli LTPO OLED używanych w iPhone’ach 13 Pro Max, ale LG podobno zamierza rozpocząć dostarczanie dla Apple paneli LTPO OLED już w przyszłym roku.

DisplayMate dokładnie przetestował wyświetlacz iPhone’a 13 Pro Max, więc jeśli chcecie dowiedzieć się więcej szczegółów zapoznajcie się z pełnym artykułem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx