środa, 24 lipca

Apple opatentował Apple Pencil nowej generacji, który może pobierać próbki kolorów ze świata rzeczywistego, a następnie wprowadzać je do iPada. Patent zawiera także inną ciekawą funkcję w postaci możliwości próbkowania samych tekstur.

Patent, zgłoszony przez Patently Apple, opisuje Apple Pencil z czujnikami koloru wbudowanymi w końcówkę rysika, które mogą pobierać próbki powierzchni rzeczywistych obiektów i wykrywać ich kolor. Obrazy w patencie pokazują, że Apple Pencil może być wyposażony we wbudowany czujnik światła otoczenia, emiter światła i detektor światła, który może wykrywać kolor i teksturę powierzchni.

Podobnie jak w przypadku wszystkich patentów, nie ujawnia on, kiedy taka funkcja lub produkt zostanie wprowadzony na rynek, jeśli w ogóle się na nim pojawi. Apple złożył patent na podobną funkcję w czerwcu 2020 roku, a trzy lata później nie wprowadzono takiej aktualizacji do Apple Pencil. Apple Pencil drugiej generacji został ogłoszony w 2018 roku, bez wyraźnego wskazania, kiedy na rynku może zadebiutować jego kolejna generacja.

Apple dodał nowe możliwości do Apple Pencil wraz z rozwojem samego iPada jak i nowym funkcjom systemu iPadaOS. Na przykład nowy iPad Pro M2 ma funkcję zbliżeniową dla Apple Pencil, która umożliwia użytkownikom najechanie rysikiem na iPada, aby wiedzieć, gdzie dokładnie Apple Pencil dotknie wyświetlacza.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx