sobota, 20 kwietnia

Zgodnie z wnioskiem patentowym Apple opublikowanym w tym tygodniu przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, Apple bada nową technologię Apple Pencil, która może pozwolić urządzeniu na próbkowanie kolorów ze świata rzeczywistego do wykorzystania w grafice cyfrowej, rysunkach, edycjach i nie tylko.

Patent zatytułowany „System komputerowy z rysikiem do próbkowania kolorów” opisuje rysik komputerowy, który „może mieć czujnik koloru”.

Czujnik koloru byłby wyposażony w kilka fotodetektorów zdolnych do pomiaru światła dla różnych kanałów kolorów, co pozwoliłoby mu wykryć i pobrać próbkę koloru z obiektu świata rzeczywistego, takiego jak kwiat.

Rysik mógłby być również wyposażyć w podświetlenie, które ułatwiałoby fotodetektorom dokładne określenie koloru. Pozostała część patentu opisuje projekt podobny do Apple Pencil z wydłużonym korpusem, końcówką i przeciwległym końcem, z końcówką zdolną do pracy z wyświetlaczem dotykowym.

Apple twierdzi, że funkcja czujnika koloru może być umieszczona na końcu rysika, na końcówce lub połączona z końcówką za pomocą światłowodu.

Dzięki tego rodzaju technologii użytkownicy Apple Pencil mogliby zrobić coś w rodzaju zbliżenia Apple Pencil do obiektu w prawdziwym świecie, a rysik odczytałby jego kolor. Mogłoby to być stosowane do fotorealistycznych zdjęć lub po prostu próbkowania unikalnych kolorów z trawy, roślin, istniejącej sztuki i wielu innych.

Zgodnie z patentem, rysik miałby wykryć kolor, a następnie umieścić go w palecie kolorów w programie do rysowania, gdzie można by go przypisać do koloru pędzla. Apple sugeruje również, że czujnik koloru może być używany do innych celów, takich jak kalibracja wyświetlaczy, kalibracja drukarek, dokonywanie pomiarów związanych ze zdrowiem i identyfikacja kolorów farb w projektach domowych, co uczyniłoby Apple Pencil jeszcze bardziej uniwersalnym.

Apple patentuje wszelkiego rodzaju różne technologie, z których niektóre wydają się bardzo prawdopodobne do wdrożenia, a inne są raczej fantastyczne. Nigdy nie ma żadnej gwarancji, że patenty Apple zostaną wykorzystane do prawdziwych produktów, a w rzeczywistości większość patentów dotyczy technologii, które nigdy nie zostaną opublikowane.

Z tego powodu nie ma informacji o tym, czy Apple faktycznie planuje dodać czujnik koloru do Apple Pencil, czy też jest to po prostu pomysł, który nigdy nie wyjdzie z fazy testów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx