niedziela, 19 maja

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, Apple ogłosił dziś wprowadzenie na rynek nowego iPada Pro z chipem M2, nową funkcję zbliżeniową Apple Pencil, szybsze Wi-Fi 6E i nie tylko.

Według Apple, dzięki chipowi M2, nowy iPad Pro ma do 15% wyższą wydajność procesora i do 35% wyższą wydajność GPU w porównaniu do poprzedniego iPada Pro z chipem M1. Chip ma nowy silnik multimedialny i procesor sygnału obrazu, który po raz pierwszy umożliwia nagrywanie wideo ProRes i do 3x szybsze transkodowanie materiału wideo ProRes.

W nowym iPadzie Pro Apple Pencil drugiej generacji jest teraz wykrywany do 12 mm nad wyświetlaczem, co pozwala użytkownikom zobaczyć podgląd rysunku przed jego wykonaniem. Podczas korzystania z funkcji Pisanie odręczne pola tekstowe rozszerzają się automatycznie, gdy Apple Pencil zbliży się do ekranu.

Nowy iPad Pro to pierwsze urządzenie Apple z Wi-Fi 6E, z prędkością pobierania do 2,4 Gb/s. Zgodnie ze specyfikacją techniczną Apple nowe modele iPada Pro mają ten sam rozmiar i wagę, jasność i rozdzielczość wyświetlacza oraz żywotność baterii, co poprzednie modele. W obu modelach pozostaje port Thunderbolt, cztery głośniki, Face ID i tylne złącze Smart. W modelach komórkowych wciąż jest też fizyczna tacka na karty nano-SIM.

Nowy iPad Pro można zamawiać od dzisiaj na Apple.pl i w aplikacji Apple Store a jego ceny zaczynają się od 5199 złotych za model 11-calowy i 7199 złotych za model 12,9-calowy. iPady dostępne są w kolorach Space Grey i srebrnym z konfiguracjami pamięci masowej 128 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB i 2 TB. Dostawy do klientów rozpoczną się w środę 26 października. Tego też dnia iPad Pro trafi do oficjalnej sprzedaży.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx