piątek, 12 kwietnia

Apple eksperymentuje z większymi komputerami iMac, w tym z modelem z około 32-calowym wyświetlaczem twierdzi Mark Gurman z Bloomberga. W swoim najnowszym newsletterze Power On Gurman informuje, że te komputery są wciąż na wczesnym etapie rozwoju, więc spodziewa się, że zostaną wprowadzone na rynek albo pod koniec 2024 roku lub najwcześniej w 2025 roku.

Gurman już wcześniej informował, że Apple opracowuje większego iMaca z ponad 30-calowym wyświetlaczem, a teraz określił, że wyświetlacz będzie miał mniej więcej ten sam 32-calowy rozmiar, co monitor Apple Pro Display XDR. Wydany w grudniu 2019 roku Pro Display XDR ma rozdzielczość 6K dla treści w jakości Retina a jego cena zaczyna się od 23 999 złotych.

Apple zakończył produkcję 27-calowych komputerów iMac i iMac Pro z procesorami Intela w ciągu ostatnich kilku lat i jeszcze nie wypuścił iMaca z większym ekranem z chipem Apple silicon. Zamiast tego Apple oferuje 27-calowy monitor Studio Display, który można podłączyć do komputera Mac Studio lub innego komputera Mac z czipem Apple, ale nie jest to rozwiązanie typu „wszystko w jednym”, takie jak iMac.

Wydany w kwietniu 2021 roku 24-calowy iMac ma kolorową, ultracienką obudowę i jest wyposażony w czip M1. Gurman spodziewa się, że 24-calowy iMac zostanie zaktualizowany o niezapowiedziany jeszcze czip M3 na początku przyszłego roku. Wszystkie obecne czipy Apple są produkowane w oparciu o proces 5 nm firmy TSMC, podczas gdy chip M3 ma przejść na proces 3 nm w celu znacznej poprawy wydajności i efektywności energetycznej.

Według Gurmana większy iMac jest jednym z wielu produktów na mapie produktów Apple. Oczekuje również, że druga generacja zegarka Apple Watch Ultra zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku, co sugeruje, że ten model zegarka może być aktualizowany co roku, podobnie jak inne modele.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx