poniedziałek, 27 maja

Według tajwańskiego DigiTimes powołującego się na łańcuch dostaw, partner Apple, TSMC, rozpoczął pilotażową produkcję chipów zbudowanych w procesie 3 nm, znanym jako N3.

Raport, powołując się na nienazwane źródła branżowe, twierdzi, że TSMC przeniesie proces produkcji seryjnej do czwartego kwartału 2022 roku, a w pierwszym kwartale 2023 r. zacznie wysyłać chipy 3 nm do klientów takich jak Apple i Intel.

Jak zwykle, ten postęp procesu powinien pozwolić na poprawę wydajności i efektywności energetycznej, co może prowadzić do większych prędkości i / lub dłuższego czasu pracy baterii w przyszłych iPhone’ach i Macach. Pierwsza seria komputerów Mac z układami M1 już zapewnia wiodącą w branży wydajność na wat, a jednocześnie jest imponująco cicha i chłodna.

Pierwsze urządzenia Apple z układami 3 nm prawdopodobnie zadebiutują w 2023 roku, w tym modele iPhone 15 z układem A17 i komputery Mac z układami M3 — wszystkie nazwy są orientacyjne. Wayne Ma z Information’s w zeszłym miesiącu poinformował, że niektóre chipy M3 będą miały do czterech matryc, co według raportu może przełożyć się na chipy posiadające do 40-rdzeniowego procesora, w porównaniu z 8-rdzeniowym M1 i 10-rdzeniowymi chipami M1 Pro i M1 Max.

W międzyczasie oczekuje się, że komputery Mac z układami M2 i modele iPhone 14 będą używać układów opartych na procesie N4 firmy TSMC, które są kolejną iteracją procesu 5 nm.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur
2 lat temu

Jeszcze M2 nie pokazali, a wy już bajeczki o M3 ??‍♂️

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx