czwartek, 23 maja

Apple wydał dziś aktualizacje zabezpieczeń Rapid Security Response (RSR), które są dostępne dla użytkowników iPhone’a i iPada posiadających iOS 16.5.1 oraz użytkowników komputerów Mac z systemem macOS 13.4.1.

Aktualizacje Rapid Security Response mają na celu zapewnienie użytkownikom systemów iOS i macOS poprawek zabezpieczeń bez konieczności instalowania pełnej aktualizacji oprogramowania. Dzisiejsze aktualizacje usuwają aktywnie wykorzystywaną lukę w zabezpieczeniach pakietu WebKit, dlatego warto przeprowadzić aktualizację tak szybko, jak to możliwe.

Uaktualnienie zabezpieczeń iOS 16.5.1(a) jest dostępne za pośrednictwem standardowego mechanizmu aktualizacji oprogramowania w ustawieniach iPhone’a lub iPada, ale jest to szybka aktualizacja, wymagająca zaledwie kilku minut na pobranie aktualizacji, a następnie szybkiego ponownego uruchomienia procesu instalacji. Aktualizację systemu macOS można zainstalować w Ustawieniach systemu.

To już drugie tego typu aktualizacje od Apple. Apple testował funkcję Rapid Security Response od zeszłego roku, a RSR po raz pierwszy wprowadzono wraz z premierą iOS 16 i macOS Ventura. Do tej pory Apple dostarczał aktualizacje tylko beta testerom, aby upewnić się, że funkcja działa, zanim udostępni ją wszystkim użytkownikom iOS i macOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx