piątek, 14 czerwca

Według Marka Gurmana z Bloomberga Apple planuje przesunął premierę swojego zestawu AR/VR na czerwiec zamiast pierwotnej daty kwietniowej. Oczekuje się zatem, że zestaw zostanie zaprezentowany podczas corocznej Worldwide Developers Conference.

Apple początkowo planował zaprezentować zestaw AR/VR podczas kwietniowej konferencji, ale nie będzie w stanie zrealizować tego terminu opóźniając go o dwa miesiące. Po dalszych testach produktu Apple ustalił, że nadal istnieją problemy ze sprzętem i oprogramowaniem, które należy naprawić.

To nie pierwszy raz, kiedy Apple przesuwa harmonogram premiery zestawu AR/VR, a firma pierwotnie planowała wprowadzić go w połowie 2022 roku. Oś czasu przesunęła się na styczeń 2023 roku, następnie na kwiecień 2023, a teraz czerwiec 2023. Nie jest jasne, co oznacza opóźnienie dla potencjalnej wiosennej konferencji, ponieważ Apple pracuje nad kilkoma innymi ważnymi aktualizacjami urządzeń, ale potencjalnie możemy zobaczyć na 15-calowego MacBooka Air i premierę nowego Maca Pro z czipem Apple Silicon.

Po prezentacji zestawu AR/VR na WWDC Apple nadal będzie nad nim pracował, zanim trafi on do sprzedaży w dalszej części roku. Gurman ostrzega, że termin premiery może się ponownie zmienić, ale Apple chce, aby był dostępny do zakupu do końca 2023 roku, jeśli to w ogóle możliwe, ponieważ jest to główny produkt tego roku.

Apple wciąż pracuje nad rozwiązaniem problemów z funkcjami sterowania ręką i wzrokiem. Plotki sugerują, że użytkownicy będą mogli sterować zestawem zarówno za pomocą ruchów gałek ocznych, jak i gestów dłoni, wybierając aplikację jednym spojrzeniem, a następnie aktywując ją na przykład gestem szczypania.

Oczekuje się, że zaraz po premierze zestawu będzie on kosztował około 3000 dolarów, co ograniczy jego atrakcyjność dla konsumentów. Apple już pracuje nad urządzeniem drugiej generacji, które będzie tańsze.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx