niedziela, 19 maja

Firma Apple ogłosiła dziś, że 31 konferencja Worldwide Developers Conference będzie wydarzeniem wyłącznie cyfrowym, bez fizycznego spotkania z powodu ciągłego rozprzestrzeniania się koronawirusa na całym świecie.

Apple zwykle organizuje WWDC w czerwcu w McEnery Convention Center w San Jose w Kalifornii, ale na tym obszarze odnotowano wiele przypadków koronawirusa. W związku z tym Apple anulował wydarzenie fizyczne, ponieważ nie wiadomo, czy infekcja będzie nadal problemem w miesiącach letnich.

Chociaż w San Jose nie odbędzie się żadne wydarzenie fizyczne, Apple nadal planuje zorganizować wydarzenie online, aby odsłonić nowe oprogramowanie (i być może sprzęt). Oczekujemy, że Apple zaprezentuje iOS 14, iPadOS 14, macOS 10.16, tvOS 14 i watchOS 7.

Na chwilę obecną nie wiadomo czy Apple zaprezentuje w czerwcu nowy sprzęt, ale oczekuje się, że produkty takie jak MacBook Pro i MacBook Air otrzymają aktualizacje w tym roku, więc możliwe jest, że zostanie zapowiedziany również odświeżymy sprzęt.

Apple udostępni także sesje dla deweloperów i nowe informacje na temat nadchodzących systemów operacyjnych za pośrednictwem strony internetowej Apple Developer lub dedykowanej aplikacji WWDC na iPhone’a, iPada i Apple TV.

Apple nie jest pierwszą dużą firmą, która odwołała swoje imprezy dla programistów. Facebook F8 i konferencja Google’s I/O również zostały anulowane z powodu koronawirusa.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 lat temu

[…] Oczekuje się, że Apple zaprezentuje iOS 14 na czerwcowej konferencji WWDC 2020, które w tym roku odbędzie się online. […]

trackback
4 lat temu

[…] na to, że Apple może wykorzystać sesję jako testowy przebieg WWDC, który w tym roku ma być wydarzeniem wyłącznie cyfrowym. Apple planuje zaoferować keynote online i sesje online, które prawdopodobnie będą podobne do […]

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx