sobota, 3 grudnia

W miarę rozprzestrzeniania się koronawirusa w Stanach Zjednoczonych i innych krajach Apple przygotowuje się do ponownego otwarcia sklepów detalicznych w Chinach kontynentalnych. Wszystkie 42 sklepy w kraju zostaną otwarte od piątku czasu lokalnego, potwierdził Mark Gurman z Bloomberga.

Apple rozpoczął zamykanie wybranych sklepów w Chinach w styczniu, a na początku lutego zamknął wszystkie sklepy w Chinach. W związku z tym, że rozprzestrzenianie się wirusa zmniejszyło się w Chinach, Apple ponownie otwiera swoje sklepy.

Po zamknięciu swoich sklepów w Chinach Apple ogłosił, że nie osiągnie swoich celów w zakresie przychodów z kwartału marcowego, powołując się zarówno na ograniczone dostawy iPhone’a na całym świecie jak i niższe zapotrzebowanie klientów na produkty Apple w Chinach.

Dane rządowe udostępnione wcześniej w tym tygodniu sugerowały, że Apple sprzedał o 60 procent mniej iPhone’ów w Chinach w lutym 2020 roku w porównaniu do lutego 2019 r.

Liczba zakażeń koronawirusem i liczba zgonów stale spadają w Chinach w ciągu ostatnich kilku tygodni, a najgorsze wybuchy minęły.

Apple może wkrótce stać w obliczu zamykania sklepów w Stanach Zjednoczonych w miarę rozprzestrzeniania się koronawirusa. Duże wydarzenia i spotkania zostały zakazane w wielu stanach, duże wydarzenia sportowe zostały anulowane, a Disneyland został zamknięty do końca miesiąca. W Stanach Zjednoczonych znanych jest ponad 1500 przypadków koronawirusa, a ponad 30 osób zmarło.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx