piątek, 12 kwietnia

Według firmy badawczej Omdia Apple do 2027 roku przejdzie na wyświetlacze OLED prawie we wszystkich modelach iPadów, MacBooków i zewnętrznych wyświetlaczy.

Najnowsze prognozy firmy Omdia, które zostały dostrzeżone przez OLEDInfo, mówią, że światowe dostawy OLED gwałtownie wzrosną z około 9,7 milionów sztuk w 2022 roku do ponad 70 milionów w 2028 roku. Większość tego wzrostu będzie napędzana przez laptopy, choć liczba tabletów OLED również będzie gwałtownie rosnąć.

Mówi się, że głównym czynnikiem przyczyniającym się do tego oczekiwanego wzrostu jest szersze wykorzystanie przez Apple wyświetlaczy OLED w swoich urządzeniach. Zgodnie z innymi plotkami, Omdia uważa, że Apple zacznie używać paneli OLED w iPadzie począwszy od nowych modeli iPada Pro w przyszłym roku, a następnie OLED trafi do MacBooka Pro w 2026 roku. Apple prawie całkowicie wycofa wyświetlacze LCD i mini-LED w urządzeniach mobilnych urządzeń do 2026 roku.

W 2027 roku Apple najwyraźniej zacznie używać paneli QD-OLED lub WOLED do 32-calowych i 42-calowych wyświetlaczy, prawdopodobnie w przyszłych modelach iMaca lub zewnętrznych wyświetlaczach. Pro Display XDR to jedyny istniejący produkt Apple z 32-calowym wyświetlaczem i obecnie nie ma urządzenia 42-calowego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx