czwartek, 25 lipca

Według analityka Apple, Ming-Chi Kuo, nadchodzący 15-calowy model MacBooka Air firmy Apple będzie można konfigurować z dwoma wariantami czipu M2.

W udostępnionym dziś tweecie Kuo poinformował, że spodziewa się, że nowy MacBook Air będzie dostępny z dwoma opcjami czipów M2, które mają różną liczbę rdzeni, jak istniejący model 13-calowy. Ta wiadomość jest rewizją poprzedniej prognozy Kuo, która przewidywała, że 15-calowy MacBook Pro może być konfigurowany z czipem M2‌ lub M2‌ Pro.

13-calowy MacBook Air z czipem M2, który Apple wprowadził na rynek w zeszłym roku, jest dostępny z 8- i 10-rdzeniowymi wariantami GPU, a model M1 z 2020 r. był dostępny z 7- i 8-rdzeniowymi GPU. 15-calowy MacBook Air prawdopodobnie będzie zatem podobny pod względem specyfikacji procesora do 13-calowego modelu.

Kuo potwierdził również, że nowy model będzie wyraźnie oznaczony jako 15-calowy MacBook Air, a nie żadna nowa linia produktów. Oczekuje, że w 2023 roku sprzedaż urządzenia wyniesie od pięciu do sześciu milionów sztuk. Mark Gurman z Bloomberg poinformował niedawno, że 15-calowy MacBook Air zostanie ogłoszony na WWDC w czerwcu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx