piątek, 1 marca

14- i 16-calowe modele MacBooka Pro nie będą posiadać technologii wyświetlacza OLED do 2026 roku potwierdził dziś analityk wyświetlaczy Ross Young.

W swoim tweecie Young udostępnił nowy raport Reutersa, szczegółowo opisujący 3,1 miliarda dolarów inwestycji Samsung Display w produkcję OLED w Asan w Korei Południowej i powiedział, że obiekty będą wykorzystywane do produkcji wyświetlaczy OLED dla 14- i 16-calowych modeli MacBook Pro od 2026 roku.

W zeszłym miesiącu Young powiedział, że MacBook Pro raczej nie będzie posiadał wyświetlacza OLED do 2026 roku, kiedy oczekuje się, że łańcuch dostaw Apple będzie miał wystarczającą zdolność produkcyjną wyświetlaczy OLED zoptymalizowanych pod kątem notebooków. Do tego czasu Young powiedział, że dostawcy będą koncentrować się na wyświetlaczach OLED dla tabletów, takich jak iPad Pro.

W tym samym raporcie Young wyjaśnił, że pierwszym komputerem Mac z OLED ma być MacBook Air z nieco mniejszym, 13,4-calowym wyświetlaczem. Jednocześnie poinformowano, że firma Samsung Display rozpoczęła opracowywanie wyświetlaczy OLED, które będą wykorzystywane w przyszłym modelu MacBooka Air.

Oprócz podania szacunkowych ram czasowych, informacje sugerują, że pomimo chęci Apple do odejścia od wyświetlaczy Samsunga i przejścia na własną niestandardową technologię MicroLED, Samsung Display będzie nadal odgrywał znaczącą rolę w dostarczaniu paneli OLED do urządzeń Apple nowej generacji – począwszy od 11,1-calowego iPada Pro, 13,4-calowego MacBook Air a na 14- i 16-calowych MacBookach Pro kończąc.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx