sobota, 25 maja

Chińska firma BOE Technology przygotowuje się do dostarczenia Apple wyświetlaczy OLED do przyszłych modeli iPada i MacBooka, donosi The Elec.

W ramach przygotowań do wymagań Apple w zakresie dostaw, BOE zbuduje linię produkcyjną paneli wyświetlaczy OLED Gen 8.6 w swojej fabryce B16 w prowincji Syczuan w Chinach, informuje The Elec. Nowa linia produkcyjna zostanie podobno otwarta pod koniec 2024 roku. Firma planuje konkurować z południowokoreańskim Samsung Display i LG Display w dostarczaniu Apple paneli OLED do przyszłych modeli iPadów i MacBooków.

Mówi się, że zarówno Samsung, jak i LG używają linii produkcyjnych Gen 6 do swoich pierwszych paneli OLED do iPadów, zanim użyją linii produkcyjnych Gen 8.5 dla różnych urządzeń Apple, które mają zadebiutować po wprowadzeniu na rynek pierwszego modelu iPada z wyświetlaczem OLED. Linie produkcyjne Gen 8.5 dają więcej paneli OLED niż linie Gen 6, a zatem są bardziej opłacalne.

BOE testuje również dwuwarstwową tandemową technologię OLED, która może zapewnić zwiększoną jasność i długowieczność. To sprawia, że dwuwarstwowe tandemowe wyświetlacze OLED są bardziej odpowiednie dla urządzeń takich jak iPady i MacBooki, ponieważ są one często używane przez dłuższy czas niż smartfony.

Elec potwierdził, że Apple planuje wprowadzić swoje pierwsze modele iPada z wyświetlaczami OLED w 2024 roku. Wcześniejszy raport wskazywał, że pierwszy MacBook z wyświetlaczem OLED zostanie wprowadzony na rynek w 2025 roku, w zależności od sukcesu nowego 11- i 12,9-calowego iPada Pro OLED z poprzedniego roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx