niedziela, 3 marca

CarPlay jest teraz dostępny w ponad 800 modelach samochodów sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych oraz Europie informuje zaktualizowana niedawno strona Apple.

Do zeszłego tygodnia strona informowała, że platforma jest dostępna w ponad 600 modelach pojazdów. W ramach aktualizacji Apple dodał do listy sporo modeli pojazdów z 2023 i 2024 roku.

Choć niedawno jak GM ogłosił, że planuje wycofać się z CarPlay w przyszłych modelach pojazdów elektrycznych na rzecz własnej platformy oprogramowania samochodowego opracowanej we współpracy z Google, to popularność CarPlay jest przeogromna. Decyzja wywołała sprzeciw niektórych klientów ze względu na ogromną popularność CarPlay, ale GM potwierdził swoje plany w wywiadzie dla The Verge w zeszłym tygodniu, mówiąc, że buduje „holistycznie zintegrowany” system operacyjny ze „znacznie ulepszoną nawigacją i ładowaniem dla przyszłych właścicieli pojazdów elektrycznych”.

Na WWDC w zeszłym roku Apple poinformował, że 79% kupujących samochód w USA rozważyłoby tylko pojazd współpracujący z CarPlay i powiedział, że platforma jest dostępna w 98% pojazdów sprzedawanych w tym kraju. „To obowiązkowa funkcja przy zakupie nowego pojazdu” — reklamował Apple. I nie ma się co oszukiwać, podobnie działa to w Europie. Posiadacz iPhone’a szuka samochodu wyposażonego w CarPlay.

Apple planuje jeszcze w tym roku wprowadzić następną generację CarPlay, obiecując obsługę wielu wyświetlaczy na desce rozdzielczej, integrację zestawu wskaźników, obsługę sterowania klimatyzacją, aplikację radia FM, widżety, zwiększoną personalizację i wiele więcej. Apple powiedział, że pierwsze pojazdy obsługujące nowe CarPlay zostaną ogłoszone jeszcze w tym roku, a kilkunastu producentów samochodów już zobowiązało się je oferować. Jest wśród nich Audi, Ford, Honda, Land Rover, Mercedes-Benz, Nissan, Porsche, Renault i Volvo.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx