sobota, 30 września

The Wall Street Journal donosi, że Apple ma zamiar rozpocząć współpracę z nowymi partnerami montażowymi w Azji do produkcji bieżącej linii urządzeń iOS. 

Spółka ma podpisać umowy z Wistron, który zajmie się produkcją tańszego iPhone’a 5C i Compal Communications, który odpowiadać ma za montaż iPada mini, choć raport nie mówi, czy ten ostatni zajmie się tylko iPadem mini czy także iPadem mini Retina. Apple rzekomo rozszerza listę dostawców w związku z tym, iż jego główny dostawca, Foxconn, skoncentrować ma się na produkcji iPhone’a 5S.

Co więcej, mówi się, że Apple jest podobno niezadowolony z problemów związanych z warunkami pracy i licznymi aferami, które otaczają Foxconn od kilku ostatnich lat. Co więcej, mówi się o coraz większej stopie zwrotów wadliwych iPhone’ów pochodzących właśnie z tego źródła:

Hon Hai, znana również jako Foxconn, był pod szczególnym nadzorem po informacjach o swoich praktykach dotyczących warunków pracy, powodując ból głowy w Apple. Według analityka JP Morgan, wysokie stopy zwrotu wadliwych iPhone’ów 5 również doprowadziły do napięć między Apple i Hon Hai, gdyż firma za ich naprawę ponosi dodatkowe koszty.

W zeszłym miesiącu Apple zawiadomił Pegatron i Foxconn, że zmniejsza zamówienia na iPhone’a 5C, a inny raport stwierdził, że produkcja iPhone’a 5S miała zostać zwiększona o 75 procent, w celu zaspokojenia popytu. IPhone 5S wciąż pozostaje dość trudno dostępny czy to w sklepach czy u operatorów, a być może jego sprzedaż byłaby jeszcze wyższa gdyby Apple zapewnił jego większą dostępność na rynku.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx