czwartek, 23 maja

Wpisywanie hasła za każdym razem, gdy chcecie odblokować swój komputer Mac może być irytujące. Apple wciąż nie dodał do OS X możliwości odblokowywania Maca za pomocą rozpoznawania twarzy, ani nie słyszeliśmy żadnych wzmianek o wprowadzeniu czytnika Touch ID do MacBooków. Jeśli jednak szukacie prostego sposobu, aby szybko odblokować swój komputer to nowa aplikacja o nazwie Knock pozwala zrobić to za pomocą dwóch szybkich stuknięć w ekran iPhone’a.

Darmowa aplikacja na Mac aplikacja działa w parze z aplikacją iPhone’ową, która zamienia telefon w urządzenie uwierzytelniania. Knock wykorzystuje Bluetooth do komunikowania się iPhone’a z komputerem Mac, a poniższy film pokazuje jak działa w praktyce.

https://www.youtube.com/watch?v=CyX8FfSKg04

Zazwyczaj i tak nosicie swojego iPhone’a ze sobą. Teraz możecie używać go jako hasła. Nie trzeba otwierać aplikacji – po prostu stukasz w telefon dwa razy, nawet gdy jest w kieszeni. Korzystanie z Knock nie powoduje zużycia baterii telefonu iPhone, nawet jeśli korzystasz z tej funkcji przez cały dzień. Puknięciem, bezpiecznie komunikujesz się z komputerem Mac za pomocą Bluetooth Low Energy, nowej technologii, która czerpie bardzo mało energii.

Ponieważ Knock wymaga połączenia Bluetooth 4.0 działa tylko z iPhone’em 4S, 5, 5C i 5S i następującymi komputerami Mac:

  • MacBook Air 2011 lub nowszy
  • MacBook Pro 2012 lub nowszy
  • iMac 2012 lub nowszy
  • Mac mini 2011 lub nowszy
  • Mac Pro 2013

Knock for Mac jest możliwy do pobrania za darmo jednak aplikacja na iPhone’a kosztuje 3,59 Euro. Jak Wam się podoba?

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kohena
kohena
10 lat temu

Niestety u mnie z iphonem5, macbookiem air 2013 nie dziala parowanie urzadzen bluetooth.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx