niedziela, 14 lipca

Po ogłoszeniu przez Apple podczas konferencji WWDC, że dźwięk przestrzenny i dźwięk bezstratny w Apple Music zostanie uruchomiony od wczoraj wszystko wskazuje na to, że funkcja zaczyna być coraz szerzej dostępna.

Wielu użytkownikom ponowne uruchomienie urządzenia spowodowało aktywację funkcji, ale nie jest to pewne rozwiązanie i jeśli nie pomoże potrzeba po prostu cierpliwie poczekać dopóki nie stanie się dostępna.

Dostępna usługa dodaje nowe opcje w sekcji Muzyka w aplikacji Ustawienia, w której można wybrać, czy dźwięk przestrzenny z Dolby Atmos jest wyłączony, zawsze włączony czy automatyczny, z opcją Automatycznie wykorzystującą zawartość Dolby Atmos, gdy urządzenie jest podłączone do akcesoriów wyjściowych, takich jak AirPods i zgodne słuchawki Beats, które iPhone rozpoznaje jako obsługujące tę funkcję. W przypadku innych typów słuchawek może być konieczne ręczne wybranie opcji Zawsze włączone.

Oddzielna sekcja oferuje opcje dla bezstratnego dźwięku, w której można włączyć pliki audio o wyższej jakości, a następnie wybrać bardziej szczegółowe opcje, aby określić, jakiej jakości pliki muzyczne urządzenie powinno używać podczas przesyłania strumieniowego przez sieć komórkową, przesyłania strumieniowego przez Wi-Fi lub pobierania muzyki.

W aplikacji Muzyka można także zobaczyć, które albumy obsługują dźwięk przestrzenny i dźwięk bezstratny, dzięki nowym etykietom w sekcjach szczegółów albumu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx