czwartek, 18 kwietnia

Apple ogłosił oficjalne uruchomienie usługi Apple Music Classical, a sama aplikacja jest już dostępna do pobrania w App Store. Apple pierwotnie planował uruchomić aplikację do muzyki klasycznej w 2022 roku, ale aplikacja została ogłoszona dopiero w tym roku.

Nowa aplikacja ‌Apple Music‌ Classical oferuje subskrybentom ‌Apple Music‌ i Apple One dostęp do ponad pięciu milionów utworów muzyki klasycznej, w tym nowych wydań wysokiej jakości, a także tysięcy ekskluzywnych albumów i innych funkcji, takich jak biografie kompozytorów i szczegółowe informacje na temat kluczowych utworów.

apple-music-classical

Dostępnych jest ponad 700 list odtwarzania, które prowadzą słuchaczy przez 800 lat muzyki, a według Apple można dodać ich więcej. Początkujący mogą zacząć od audioprzewodników The Story of Classical, które łączą komentarze ekspertów i wybrane utwory, aby przedstawić kluczowych kompozytorów, epoki, instrumenty i klasyczną terminologię.

Tymczasem wielbiciele muzyki klasycznej mają szansę zajrzeć za kulisy wybranych nagrań, ponieważ czołowi artyści klasyczni oferują komentarze audio ścieżka po ścieżce. Co tydzień ręcznie ręcznie wybierane klejnoty Apple Music Classical będą również promowane jako mniej znane utwory, podczas gdy listy odtwarzania Composer Undiscovered obiecują nadanie sławnym nazwiskom nowej perspektywy.

Aplikacja oferuje prostszy interfejs do interakcji z muzyką klasyczną. W przeciwieństwie do istniejącej aplikacji ‌Apple Music‌, ‌Apple Music‌ Classical umożliwia użytkownikom wyszukiwanie według kompozytora, utworu, dyrygenta, numeru katalogowego i innych. Użytkownicy mogą uzyskać bardziej szczegółowe informacje z notatek redakcyjnych i opisów.

Apple Music Classical oferuje bezstratny dźwięk do 24 bitów/192 kHz w całej usłudze, dzięki czemu słuchacze mogą doświadczyć niuansów każdego występu, podczas gdy katalog Spatial Audio dodaje nowe albumy co tydzień, ponieważ legendarne nagrania są remasterowane, a współczesne wykonania są rejestrowane w dźwięku przestrzennym.

Apple Music‌ Classical jest oparty na Primephonic, usłudze strumieniowego przesyłania muzyki klasycznej, którą Apple nabył w 2021 roku. Apple Music‌ Classical będzie obsługiwać tylko urządzenia z systemem iOS z systemem iOS 15.4 lub nowszym, a wkrótce ma się pojawić również wersja aplikacji na Androida. Apple udostępniło aplikację w przedsprzedaży na początku tego miesiąca.

Aplikacja nie jest obecnie dostępna w języku polskim ponieważ obsługiwane języki to angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, brazylijski portugalski i holenderski.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx