środa, 19 czerwca

Apple poszukuje pracowników na stanowisko Siri Annotation Analyst z biegłą znajomością języka polskiego, ale i innych języków nie obsługiwanych jeszcze przez Siri co sugeruje, że trwają prace nad znacznym rozszerzeniem dostępności Siri.

Biuro Apple w Cork w Irlandii zatrudnia osoby biegle władające językiem ukraińskim, węgierskim, słowackim, czeskim, chorwackim, greckim, flamandzkim, rumuńskim oraz przede wszystkim polskim. Apple zatrudnia również osoby biegle władające językiem indonezyjskim i wietnamskim do biura w Singapurze.

Jak czytamy w ofercie pracy osoby na tym stanowisku będą słuchali i transkrybowali pliki audio oraz oceniali odpowiedzi Siri i użycie języka od klientów, którzy zgłosili się do programu oceniania. Osoba zatrudniona na tym stanowisku musi posiadać doskonałe umiejętności aktywnego słuchania ze zdolnością rozumienia niuansów słownych języka polskiego, w tym odmian występujących w różnych regionach naszego kraju.

Polscy użytkownicy urządzeń Apple od lat wyczekują dodania polskiego jeżyka do Siri. Plotki o pojawianiu się języka polskiego regularnie odnawiają się co jakiś czas, jednak te ogłoszenia dają nadzieję, że prace nad finalnym wdrożeniem języka polskiego do urządzeń Apple ruszyły na całego. Apple nie obsługuje ‌Siri‌ w językach, do których zatrudnia, co oznacza, że Siri‌ może przybyć do nowych krajów w niezbyt odległej przyszłości. Jeśli ‌Siri‌ zyska dodatkowe wsparcie językowe, te języki te jak również polski będzie można dodać również do aplikacji Tłumacz, która została dodana do iOS 14.

‌Siri‌ jest obecnie w ponad 37 krajach, a lista jest dostępna w witrynie Apple. Języki obsługiwane przez aplikację Tłumacz są bardziej ograniczone i obejmują arabski, chiński mandaryński, angielski, francuski, niemiecki, włoski, japoński, koreański, portugalski, rosyjski i hiszpański.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx