piątek, 30 września

Według doniesień chińskich mediów, partner produkcyjny Apple, firma Foxconn, uruchomiła w swojej fabryce w Zhengzhou w Chinach tryb produkcji 24 godziny na dobę dla produkcji nowych iPhone’ów 12.

Według informacji zebranych od pracowników, ogłoszeń rekrutacyjnych i lokalnych mediów, główny producent iPhone’a w Chinach ma odwoływać urlopy pracownicze i wprowadzać obowiązkowe nadgodziny z dodatkowymi premiami dla pracowników dłużej zatrudnionych.

Zakład montażowy „iPhone’a” w fabryce podobno oferował premię w wysokości 10 000 juanów (1466 dolarów) każdemu pracownikowi, który rozpoczął pracę po 18 września, zostanie przez co najmniej 90 dni i będzie pracował przez co najmniej 55 dni. Dla osób, które dołączyły po 26 września, premia wynosiła 8500 juanów (1246 dolarów).

Wielu pracowników zostało również poproszonych o odwołanie urlopów w okolicach Festiwalu Środka Jesieni i Święta Narodowego Chin które przypadają w tym tygodniu, aby zapewnić terminową dostawę nowego iPhona, którego pierwsze dostawy mają trafić do dystrybutorów 5 października, jeszcze przed oficjalną ich prezentacją, która ma nastąpić 13 października.

Choć sama prezentacja nowych iPhonów jest już opóźniona, to i produkcja ruszyła później niż zwykle z powodu opóźnień spowodowanych globalną pandemią. Ale tak jak w każdym innym roku, Foxconn potrzebuje jak największej liczby osób w swojej fabryce w Zhengzhou, aby pomóc w masowej produkcji nadchodzących iPhone’ów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx