środa, 29 listopada

Apple w zeszłym tygodniu potwierdził, że premiera iPhone’a 12 zostanie w tym roku opóźniona ze względu na trwający globalny kryzys związany z koronawirusem i ograniczenia w podróżowaniu. Apple w zeszłym roku rozpoczął sprzedaż iPhone’ów pod koniec września, ale w tym roku dostawy będą „dostępne kilka tygodni później”, co sugeruje, że start sprzedaży nastąpi w październiku.

W 2020 roku spodziewamy się w sumie czterech iPhone’ów OLED w rozmiarach 5.4, 6.1 i 6.7-cala. Nie jest jasne, czy wszystkie modele iPhone’a w nadchodzącej premierze będą dostępne później niż zwykle, czy też niektóre modele pojawią się jako pierwsze przed kolejnymi modelami, ale nowy raport DigiTimes cytuje dziś źródła z łańcucha dostaw sugerujące, że Apple może zastosować podejście stopniowego podejścia do sprzedaży.

Apple może wypuścić swoje iPhone’y 5G w dwóch etapach, z dwoma 6,1-calowymi modelami w pierwszym i kolejnymi 6,7-calowymi i 5,4-calowymi urządzeniami w drugim, podały źródła, dodając, że dostawcy płyt głównych SLP dla pierwszych modeli rozpoczęli niedawno dostawy, a do kolejnych – pod koniec sierpnia.

Źródła podają, że dostawy płyt głównych dla nowych iPhone’ów osiągną w tym roku szczyt około 2-4 tygodnie później niż zwykle.

Wiele plotek wskazywało, że nowy iPhone nie zostanie wypuszczony na czas z powodu opóźnień w rozwoju i produkcji, a także doniesień o opóźnieniach od dostawców Apple, takich jak Broadcom i Qualcomm, ale po raz pierwszy usłyszeliśmy wiadomość z łańcucha dostaw o możliwym stopniowym ich wypuszczaniu.

Plotki sugerują, że 6,7-calowy iPhone i jeden 6,1-calowy model będą urządzeniami wyższej klasy z aparatami z trzema obiektywami, podczas gdy 5,4 i 6,1-calowe modele będą tańszymi iPhone’ami z dwoma obiektywami i bardziej przystępną ceną.

Według analityka Apple, Ming-Chi Kuo, wszystkie iPhone’y oczekiwane w 2020 roku będą korzystać z technologii 5G. Kuo uważa również, że modele iPhone’a 12 firmy Apple mogą nie posiadać w pudełku przewodowych słuchawek EarPods, aby zwiększyć popyt na firmowe AirPods i obniżyć koszty.

W wyniku późniejszego wprowadzenia na rynek nowych iPhone’ów tajwańscy producenci PCB w łańcuchu dostaw nie osiągną szczytu dostaw aż do czwartego kwartału tego roku, jednak producenci nie martwią się opóźnieniami w dostawach masowych do Apple informuje DigiTimes.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx