wtorek, 23 lipca

Użytkownik Twittera @DongleBookPro udostępnił zdjęcie czegoś, co wygląda jak nie wydana nigdy pierwsza generacja iPoda Touch z 2013 roku z tylną, czarną obudową w stylu komputera Mac Pro.

Użytkownik Twittera twierdzi, że przedstawiony na zdjęciu prototyp iPoda Touch ma „tę samą powłokę, co Mac Pro z 2013 roku”. Gdyby wykończenie zostało wybrane do produktu końcowego, byłoby to pierwsze metaliczne, błyszczące czarne wykończenie zastosowane w urządzeniu Apple.

Czarny, błyszczący ‌Mac Pro został zaprezentowany na WWDC w 2013 roku z radykalną, cylindryczną zmianą konstrukcji. Wygląd komputera okazał się tematem bardzo kontrowersyjnym, a urządzenie często było nieoficjalnie określane jako „kosz na śmieci” „Mac Pro”.

IPod touch pierwszej generacji został wydany we wrześniu 2007 roku. To prototypowe urządzenie, bez logo Apple z tyłu, wydaje się znacznie różnić od ostatecznego wydanego produktu. Zachowuje to samo plastikowe wycięcie w lewym górnym rogu, 30-pinowe złącze i przycisk blokady. Apple ostatecznie wybrał lustrzane wykończenie, które było podobne do innych iPodów dostępnych w tamtym czasie. Ostateczne lustrzane wykończenie było krytykowane za podatność na zarysowania.

Błyszczące czarne wykończenia Apple było również krytykowane za trwałość. Apple ostrzegł użytkowników, że jego kolor Jet Black zastosowany w iPhone’ie 7 będzie mógł doświadczać „drobnych mikro-otarć” podczas użytkowania i polecił klientom używanie etui, ale nie wystosowano podobnego ostrzeżenia o innych kolorach iPhone’a 7.

Apple wiele razy eksperymentował z błyszczącymi czarnymi wykończeniami, na przykład w iPhonie 3G, kruczoczarnym iPhonie 7 i Apple Watch Edition w kolorze Space Black, a także w Mac Pro z 2013 roku. Jedynym pozostałym urządzeniem Apple sprzedawanym w błyszczącej czerni jest Apple Watch ze stali nierdzewnej lub tytanu.

@DongleBookPro regularnie publikuje zdjęcia niewydanych urządzeń i prototypów Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx