czwartek, 25 lipca

Apple planuje wypuszczenie na rynek kilku notebooków Mac i komputerów stacjonarnych z własnymi, specjalnie zaprojektowanymi procesorami opartymi na ARM w 2021 roku twierdzi analityk Ming-Chi Kuo w swojej najnowszej notatce badawczej.

Kuo uważa, że procesory oparte na ARM znacznie zwiększą przewagę konkurencyjną komputerów Mac, pozwolą Apple odświeżać swoje modele komputerów Mac bez polegania na procesorach Intela, obniżą koszty procesorów o 40 do 60 procent oraz zapewnią komputerom Mac większe różnicowanie sprzętu w stosunku do komputerów z systemem Windows.

Na początku tego miesiąca Kuo powiedział, że pierwsze notebooki Apple z procesorami opartymi na ARM pojawią się w czwartym kwartale 2020 roku lub w pierwszym kwartale 2021 roku.

Kuo spodziewa się, że ASMedia Technology stanie się wyłącznym dostawcą kontrolerów USB dla komputerów Mac z procesorami ARM dodając, że tajwański projektant układów scalonych skorzysta na tym, że Mac uzyska wsparcie dla USB4 w 2022 roku.

USB4 łączy protokoły Thunderbolt i USB w ramach celu Intela, aby Thunderbolt był dostępny bez opłat licencyjnych, co powinno skutkować szerszą i tańszą dostępnością akcesoriów Thunderbolt, takich jak doki i eGPU.

Ponieważ USB4 jest oparty na Thunderbolt 3, oferuje prędkości przesyłania danych do 40 Gb/s, czyli dwa razy szybciej niż przepustowość najnowszej specyfikacji USB 3.2 Gen 2×2. Podstawowy protokół Thunderbolt 3 USB4 oznacza również, że specyfikacja obsługuje do dwóch wyświetlaczy 4K lub jednego wyświetlacza 5K za pomocą jednego kabla.

Nowa specyfikacja USB4 została opublikowana we wrześniu 2019 roku dając Apple dużo czasu na wdrożenie jej na czas między innymi do komputerów Mac w 2022 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 lat temu

[…] z harmonogramem udostępnionym w zeszłym miesiącu przez analityka Ming-Chi Kuo, Bloomberg poinformował dziś, że Apple planuje wypuścić swój […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx