poniedziałek, 27 maja

Fitbit zaprezentował dziś Sense, najbardziej zaawansowany smartwatch zdrowotny w historii.

Podążając śladami Apple Watch, Sense to pierwszy Fitbit z aplikacją EKG, która może wykryć nieregularny rytm serca znany jako migotanie przedsionków. Aby otrzymać odczyt, użytkownicy muszą trzymać palce na rogach pierścienia ze stali nierdzewnej wokół zegarka, trzymając nieruchomo przez 30 sekund. Fitbit wciąż oczekuje na zatwierdzenie tej funkcji przez FDA.

Idąc o krok dalej, Sense oferuje kilka funkcji zdrowotnych, których Apple Watch jeszcze nie ma, w tym czujnik aktywności elektrodermalnej (EDA) do zarządzania stresem, czujnik temperatury skóry i monitorowanie tlenu we krwi. (Mówi się, że modele Apple Watch Series 6 będą obsługiwać monitorowanie tlenu we krwi jeszcze w tym roku).

Fitbit podzielił się szczegółami na temat działania nowego czujnika EDA:

Korzystając z aplikacji EDA Scan, umieść dłoń na powierzchni urządzenia, aby wykryć niewielkie zmiany elektryczne w poziomie potu na skórze. Pomiar odpowiedzi EDA może pomóc ci zrozumieć reakcję organizmu na czynniki stresogenne i pomóc w radzeniu sobie ze stresem. Możesz wykonać szybką sesję skanowania EDA na urządzeniu, aby zobaczyć swoje odpowiedzi lub sparować ją z prowadzonymi sesjami uważności w aplikacji Fitbit, aby zobaczyć, jak Twoje ciało reaguje podczas medytacji lub relaksu. Pod koniec sesji zobaczysz wykres reakcji EDA na urządzeniu i w aplikacji mobilnej, aby ocenić swoje postępy w czasie i zastanowić się, jak się czujesz emocjonalnie.

Na podstawie trwających badań Fitbit twierdzi, że Sense może również śledzić trzy wskaźniki, które mogą pomóc we wcześniejszym wykrywaniu COVID-19, w tym średnią częstość oddechów, tętno spoczynkowe i zmienność tętna.

„Do tej pory do badania dołączyło ponad 100 000 użytkowników Fitbit i odkryliśmy, że nasz algorytm może wykryć prawie 50 procent przypadków COVID-19 dzień przed wystąpieniem objawów z 70 procentową dokładnością” – powiedział współzałożyciel Fitbit i dyrektor ds. Technologii Eric Friedman. „Te badania są bardzo obiecujące i mogą pomóc nam zrozumieć i wykryć COVID-19, ale mogą również służyć jako model wykrywania innych chorób i dolegliwości zdrowotnych w przyszłości”.

Fitbit rozpoczął od dziś przyjmowanie wstępnych zamówień na Sense za 329,95 EUR na swojej stronie internetowej i u wybranych sprzedawców detalicznych, a pod koniec września będzie dostępny na całym świecie. Niektóre funkcje zdrowotne wymagają subskrypcji Fitbit Premium za 43,99 EUR rocznie z bezpłatnym sześciomiesięcznym okresem próbnym dołączonym do Sense.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx