poniedziałek, 27 maja

Apple aktywnie pracuje nad nowymi modelami MacBooków o rozmiarach 12 cali i 13 cali, które mają być dostępne w cenie do 700 dolarów lub mniej, twierdzi plotka pochodząca z Korei.

Na blogu Naver pojawiły się informuje, że źródła z łańcucha dostaw „konsekwentnie” dostrzegają dowody na to, że Apple pracuje nad tańszymi MacBookami w dwóch różnych rozmiarach.

Źródła sugerują, że chociaż Apple nie wszedł jeszcze w masową produkcję tańszych MacBooków, to obecnie jest „prawdopodobne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej”, że trafią na rynek ze względu na gwałtowny spadek sprzedaży iPadów i MacBooków.

Najnowsza plotka pojawia się po tym, jak analityk Apple, Ming-Chi Kuo, w tym tygodniu stwierdził, że Apple rozważa wprowadzenie w przyszłym roku serie tańszych MacBooków, aby ożywić słabą sprzedaż MacBooków, z celem osiągnięcia sprzedaży w ilości od 8 do 10 milionów sztuk rocznie.

Raport DigiTimes z zeszłego miesiąca również wspominał, że Apple może wprowadzić serię bardziej przystępnych cenowo MacBooków pod koniec 2024 roku, aby odróżnić je od istniejących modeli MacBooka Air i Pro oraz konkurować z popularnymi modelami Chromebook firmy Google.

Apple obecnie skupia swoją uwagę na sektorze edukacyjnym jako potencjalnym sposobie na ożywienie słabnącej sprzedaży MacBooków i rozważa wprowadzenie tańszych i bardziej kompaktowych urządzeń przyjaznych dla studentów, aby odzyskać swoją pozycję na rynku. Wydajniejsze Chromebooki można nabyć za około 700 dolarów, stąd też ten szacunkowy przedział cenowy 700 dolarów, którym Apple jest wyraźnie zainteresowany.

Blog Naver ma mieszane osiągnięcia pod względem trafności przewidywań dotyczących planów Apple, ale niektóre jego twierdzenia z zeszłego roku okazały się trafne. Na przykład w marcu 2022 roku trafnie ujawnił niektóre szczegóły dotyczące trzeciej generacji iPhone’a SE przed oficjalnym ogłoszeniem modelu przez Apple. W październiku tego samego roku trafnie przewidziało również opóźnienie premiery nowych modeli MacBook Pro o rozmiarach 14 cali i 16 cali do początku 2023 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx