poniedziałek, 26 lutego

Najnowsza wersja aplikacji WhatsApp oficjalnie wprowadziła Awatary, konfigurowalne, wyraziste postacie, które są już dostępne na Facebooku i Instagramie, a teraz mogą być używane jako zdjęcia profilowe w usłudze przesyłania wiadomości lub wysyłane w formie jednej z 36 niestandardowych naklejek.

Proces tworzenia wirtualnych postaci jest podobny do Memoji firmy Apple, z wyjątkiem tego, że awatary WhatsApp zawierają również ciało z możliwością dostosowywania strojów, co sprawia, że przypominają one sposób, w jaki użytkownicy mogliby pewnego dnia wyglądać w wizji Marka Zuckerberga dotyczącej przyszłego metawersum.

Oprócz bycia zabawą, Meta mówi, że awatary zwiększą prywatność i personalizację. „Wysłanie awatara to szybki i przyjemny sposób na podzielenie się uczuciami z przyjaciółmi i rodziną” – napisała firma w poście na blogu. „Może to być również świetny sposób na zaprezentowanie siebie bez używania prawdziwego zdjęcia, dzięki czemu będzie bardziej prywatne”.

Aby sprawdzić, czy funkcja została już Wam udostępniona należy otwórzyć WhatsApp, przejść do ekranu Ustawienia, a następnie sprawdzić pod zdjęciem profilowym opcję menu Awatara. Całą konfigurację można przeprowadzić w tamtym miejscu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx